Dominancia v zápase s jasným koncom

11.kolo V.liga Západ   Iskra Holíč - FK Voderady  3:0 (1:0)  g. 27. 79.Martinusík , 87.Masaryk     rozodcovia: Opatovský - Brna, Proč   divákov: 110

Holíč : Sloboda - Petrovič, Vaclavik, Ružička, Nečas, Krempa, Mišík, Martinusík, Uher, Cleverson D.S.Vieira (85.Hlaváč), Masaryk

Nedeľné stretnutie nabádalo divákov k úsudku, že budeme mať na trávniku málo práce, pretože papierovo to bolo jasné už pred zápasom. Hostia, ktorých dres oblieka i Holíčan Dávid Jurkovič, doposiaľ neokúsili radosť z výhry a s jediným bodom za remízu okupujú posledné miesto tabuľky. Po celý zápas mali naši futbalisti loptu pod kontolou a štatistika jej držania bola vysoko na ich strane. Paradoxne to však boli hostia, ktorí mohli otvoriť skóre zápasu v 7. minúte, keď Sloboda vychytal v stopercentnej šanci Prvuloviča. Bolo to však v koncovke všetko, čo Voderadský futbalisti počas zápasu predviedli. V šestnástej minúte mal sĺubnú šancu Uher, no voli spetnú prihrávku na Masaryka, ktorá mu však nevyšla podľa predstáv. Gólový pokrik z tribún zaznel v 26. minúte, do behu dostal loptu od Masaryka rýchly Martinusík a lobom do stredu bránky otvoril skóre zápasu na 1:0. Hra sa odvíjala čisto na kopačkách naších futbalistov, boli sme herne dominantný, no zrejme prílišné chcenie so sebou prinášalo i nepresnosti v prihrávkach. Za bojovnosť si v dnešnom zápase zaslúžia chlapci absolutórium a ak by bolo treba vyzdvihnúť osobitný výkon, bol by medzi nominantmi dozaista i Cleverson Dos Santos Vieira. Brazilska akvizícia v naších farbách nabehal skutočne veľmi veľa kilometrov a ovládol zálohu od jedného okraja ihriska po druhý. Len zranenie ho v tomto tempe zastavilo a zápas nedohral do konca.  Druhý polčas sa niesol v znamení viacerých gólových šancí a len vďaka ich nedotiahnutiu do gólov si súper neodniesol hrozivú nádielku. V 72. minúte sa rútil sám na hosťujúceho gólmana Rosypála Uher, no prenechanú loptu od Martinusíka nedokázal dopraviť do siete. O štyri minútky to isté zopakoval Martinusík, avšak jeho reputát v 79. minúte už neostal nevyužitý a upravil skóre na 2:0. Rýchle nohy Uhera a Martinusíka robili súperovi veľké problémy počas celého zápasu. V 86. min potiahol loptu po strane prvý menovaný, poslal ju pred bránku, kde si našla pripraveného Pala Masaryka. Ten sa v koncovke nemýlil a upravil skóre na ukazovateli na 3:0. Gólovo mohla skončiť ešte obrovská šanca Martinusíka v 90.min, no prihrávku Uhera na svoj hattrick nedokázal premeniť. Vždy je lepšia varianta nepremeniť zopár šancí vo víťaznom zápase ako žiadnu nemať. Za celozápasový výkon a bojovnosť si chlapci zaslúžia pochvalu a i takéto výhry a šnúra piatich zápasov bez prehry možno prinesú na budúce viac rozvahy a pohody i do koncovky. Ďalšie dva zápasy nás totižto čakajú opäť doma.