Správny vodca rozhodoval v správny čas

12. kolo V.liga Západ   Iskra Holíč - OFK Mokrý Háj  2:0 (0:0) g. 68.,83.Masaryk      detail zápasu

Holíč: Sloboda - Nečas, Vaclavik, Petrovič, Krempa, Rúžička, Mišík, Cleverson Dos Santos Vieira (73.Rajčák), Masaryk, Martinusík, Uher (81.Hlaváč)

Na nedeľný zápas s Mokrým Hájom sme nastupovali z pozície šiesteho miesta v tabuľke a šnúry šiestich neprehratých zápasov v rade. Slnečná obloha no silný vietor sprevádzali duel počas celého priebehu. Prvý polčas mali výhodu vetra v chrbáte naši chlapci, no ako sa ukázalo, bolo to skôr nevýhodou. Nedokázali sme vo vetre využívať rýchlonohých Martinusíka a Uhera, pretože sa nedarilo adresnejšie posielať lopty za chrbát hosťujúcej obrany. V 7.min rozohral narýchlo priamy kop Masaryk na Martinusíka, no jeho koncovka len o centimetre minula Šipošovu bránku. V 21. minúte sa predstavili v akcii hostia, no dorážka Tokoša minula pravú tyč domácej brány. Hral sa viac opatrný ako rýchly futbal s väčšou aktivitou naších hráčov. V 32.min centroval pred Šipoša Uher, no hlavička Masaryka mierila vedľa bránky. Takmer s polčasovým hvizdom sa po peknej akcii ocitol pred brankárom hostí Martinusík, no nemal komfortnú polohu na dokonalé zakončenie a jeho pokus Šipoš vykryl.

Po zmene strán sa v podobnej situácii ako boli naši v prvom polčase ocitli hostia a vietor im viac vadil ako prospieval. Bola to však voda na mlyn naším chlapcom. V 54.min Mišíkovu strelu vyrazil Šipoš na roh a o päť minút na druhej strane spálil tutovku Biskupič, keď nedokázal prestreliť pozorného Slobodu. V 67. min sa vehemntne dožadoval faulu Pavol Masaryk, no hlavný rozhodca nemal pre jeho protesty pochopenie a odmenil ho žltou kartou. Rozčúlenie z Paľa ešte ani nevyprchalo, keď sa dostal pred bránkou k lopte od Martinusíka a zakončil akciu gólom na 1:0. O minútku neskôr sa rútil na bránku Martinusík, prekonal už i gólmana hostí, no ten mu zasiahol nohu a fauloval ho. Píšťalka hlavného rozhodcu ostala nemá, ale neostali nemí domáci diváci. I pozápasové rozoberanie videa sporného okamihu viac nasvedčilo, že pokutový kop nariadený byť zrejme mal. V 71. min mohol Martinusík svoju skrivodlivosť zavŕšiť gólovo, no jeho krásne sólo zakončil len tesne vedľa Šipošovej svetyne. Chlapci bojovali z plných síl a neustále dobíjali hosťujúcu obranu. Oplatilo sa to aj v 83.min, keď jednu z mnoha akcií domácich zakončil druhým gólom  Masaryk na  2:0. Ukázal tak, že správny vodca dokáže rozhodnúť v správny čas. Opäť však rozhodovalo tímové oduševnenie a kolektívna bojovnosť do konca. Dnešným víťazstvom sa naši chlapci posunuli na štvrté miesto tabuľky, ktoré na konci znamená boj o postupové priečky. Verme, že tento kolektív spraví všetko pre to, aby sa v tejto štvorici udržal až do konca. Napomôcť by tomu mohlo už najbližšie opäť domáce stretnutie s PFK Piešťany, ktoré sa vyšplhali už na druhú priečku.