Tri body sme mali na dosah

13.kolo V.liga Západ  Iskra Holíč - PFK Piešťany   2:2 (0:0)  g. 57.Martinusík, 64.Rajčák - 75. 81.(11m) Braniša

divákov: 180   detail zápasu

Holíč: Sloboda - Rúžička, Krempa, Nečas, Vaclavík, Rajčák (77.Konečný), Cleverson (85.Hlaváč), Petrovič, Masaryk, Martinusík, Nejedlík,

Stretnutie o vrchné priečky tabuľky by kľudne splnilo i kritéria výššej súťaže. Piešťany okupujúce druhú priečku tabuľky prišli zmerať sily s celkom, ktorý osem kôl nepocítil trpkosť prehry. Hostia od začiatku diktovali tempo hry no naši chlapci boli viac než vyrovnaným súperom. Hralo sa rýchlo a kombinačne, no obe mužstvá si strážili súpera pred šestnástkami. V 24. minúte sa k svojej typickej rýchlej akcii dostal Jaro Martinusík, no jeho pokus skončil na rohovom kope. Ten zahrával Cleverson na hlavičku Krempu a tá skončila v náručí gólmana hostí. V 30. minúte sa k lopte dostal agilný Kusý, no jeho pokus o prelobovanie Slobodu mu len o vlások nevyšiel. Koncovka Martinusíka v 33.minúte nemala dostatočnú razanciu, aby narobila problémy Budkovi v bránke. V tej Slobodovej takmer skončil Glosov priamy kop v 39. min, no presvišťal šestnástkou len o vlások minutý piešťanskými útočníkmi. Prvý polčas nasvedčoval tomu, že zápas by sa mohol skončiť zmierlivo.

03 piestany 27102019

V tom druhom, ale prišli chvílky naších futbalistov. V 51. minúte šanca Pala Masaryka nedospela do sľubnej koncovky, no  takmer stratenú loptu tento skúsený harcovník dokázal vybojovať. O dve minútky mal Masaryk príležitosť hlavou zakončiť po centri Krempu, no ostala nevyužitá. V 56. minúte predviedol peknú akciu v strede ihriska Martin Nejedlík, poslal loptu na rýchleho Martinusíka a ten sa nemýlil a otvoril skóre na 1:0. Martina si pre vysokú maródku požičal tréner z dorastu a po celý zápas pôsobil svojím výkonom, ako keby v A mužstve už roky hrával. Hral s istotou a svojím výkonom si zaslúžil vysokú známku v hodnotení. V 62. minúte mohol Martinusík gólovo zakončiť svoj ďalší nájazd, no lopta len o milimetre minula pravú tyč. V 66. minúte sa k odvrátenej lopte z rohového kopu dostal Rajčák a z asi 20 metrov krásne trafil Budkovu bránku. Ten sa len bezmocne prizeral.

Domáci boli v ošiali a mali na to plné právo, veď viedli o dva góly. Piešťanci však nezahodili flintu do žita, ale zvýšili obrátky. V 75.minúte sa pri súboji v domácej šestnástke dostal k strele hosťujúci hráč a jeho pokus trafil Rúžičkovu ruku, ktorou si kryl tvár. Rozhodca nariadil pokutový kop, ktorý Braniša premenil a znížil na 1:2. To hostí ešte viac vyburcovalo a vrhli všetky sily do útoku. V 81.minúte sa pri autovaj čiare ohohral súboj pri ktorom bol faulovaný Petrovič avšak spadol aj piešťanský hráč. Postranný rozhodca Poruban, domácim známy zo zápasu IV.ligy v Borčiciach, signalizoval faul Petroviča. Priamy kop zahrali hostia pred bránku, k lopte sa dostal nepokrytý Braniša a svojím druhým gólom vyrovnal na 2:2. Hosťom sa vyrovnanie zdalo málo a snažili sa vehementne otočiť stav na svoju stranu, no do konca sa skórovať už nikomu nepodarilo. Škoda bola hlavne na domácej strane, lebo viesť o dva góly a prísť o body zamrzí,.No i napriek piešťanskej bojovnosti a nepresným rozhodnutiam rozhodcov sme získali aspoň bod. Chlapci na ihrisku opäť nechali všetky svoje sily. Poďakovanie za bojovnosť si zaslúžia všetci, ale treba vyzdvihnúť výkony Martina Nejedlíka a Cleversona v zálohe a stopérsku dvojicu Krempa, Nečas. Po celý zápas takmer nespravili chybu a odvracali všetky nebezpečné pokusy hostí.

04 piestany 27102019Tabuľka sa od druhého po šieste miesto zhustila do troch bodov a bude zaujímavé na jar sledovať, ako sa to rozuzlí, No čaká nás ešte najbližší posledný zápas jesene, u lídra v Radimove.