Máme najmladší tím v súťaži a tento rozdiel je poznať

Na slovíčko sme si zobrali trénera dorastu Emila Štefanoviča, ktorý sa pred sezónou posunul od žiakov. 

 

1. Posunul si sa od žiakov k dorastu na vlastnú žiadosť. Čo ťa viedlo k tomuto rozhodnutiu?

Desať rokov pôsobím v klube u mládeže. Už v prípravke som dostával ponuky sa posunúť, no až po šiestich rokoch ,kedy som usúdil, že ročník vyspel /dva roky po sebe vyhrali svoju súťaž/ je ten, ktorý má predpoklad úspechu a nemýlil som sa. Od prípravky idem s ročníkom 2004, prakticky sa posúvam s nimi. V žiakoch sme hrali špicu tabuľky III. ligy, výborné zápasy, kvalitný súperi a hlavne výsledky. Vyhrali sme halovú ligu v Hodoníne, pozbierali všetky individuálne ceny.. Prekvapili ma avizované odchody niektorých hráčov tohto silného ročníku, čo sa týka posunu do dorastu ,no nemohol som inak. Cítil som podporu rodičov a v tom hektickom období aj podporu výboru TJ Iskra Holíč.

2. V žiackej kategórií ste bojovali o čelo, teraz je to v doraste iné. Prečo? Kde vidíš najväčšie rozdiely v týchto kategóriách?

Predovšetkým v rozptyle ročníku, v našej súťaži je rozdiel štyroch rokov. Máme najmladší tím v súťaži a tento rozdiel je poznať. Máme výborné prvé polčasy, no stále tomu niečo chýba . Aj keď nehráme o špicu ,tak za posledných päť rokov je to najlepší výsledok dorastu po jeseni . Na štvrtú priečku nám chýba päť bodov, súťaž je kvalitná, len ma mrzí, že tu chýbajú tímy zo Záhoria, čo nám rozhodcovia okolo Trenčína dávajú poznať. Mužstvá majú zvládnuté striedavé štarty ,takže oproti nám nastupujú hráči z tretej a druhej ligy. Asi je rozdiel hrať v Koválove alebo v Nemšovej.

3. Čo ťa počas jesene u tohto mužstva najviac potešilo a naopak najviac sklamalo? Kde tlačí tím päta, v čom má potenciál progresu?

Asi prístup k povinnostiam, starší hráči majú slovo a  mladšie hviezdy majú hrebienky dole. Mám radosť , že sa mladší doťahujú na starších. Musím pochváliť prístup k tréningom. V dnešnej dobe chaosu a rôznych aktivít sa snažím udržať mužstvo pokope. Nie je to ľahké udržať chalanov ,ale vytvára sa dobrá partia, ktorá o sebe dá vedieť.

4. Chýba ti niečo, čo u žiakov bolo a teraz možno nie je ?

Chýba mi materiálne zabezpečenie , teda tréningové plochy. Hráme najvyššiu súťaž v meste, ale v tomto stále zaostávame. Mrzí ma odhlásenie z III. ligy žiakov, ktorý dnes hrajú súťaž, ktorá nemá žiadnu úroveň.

5. Čo by si chlapcom a klubu zaželal s prichádzajúcimi Vianocami a Novým rokom?

Želám všetkým hráčom, trénerom a funkcionárom klubu Veselé Vianoce, do Nového roku veľa šťastia, športových úspechov, rodičom trpezlivosť a klubu, ktorý oslavuje budúci rok storočnicu ešte raz toľko .