Snažím sa vštepovať víťaznú mentalitu

Začiatkom tohto roka prevzal mužov v našom klube päťdesiatnik so zahraničnými skúsenosťami Vladimír Hyža.

Kormidlo prevzal po doterajšom trénerovi Pavlovi Junkovi, ktorý je tajomníkom výboru TJ. Ten bol poverený ako tréner mužov ešte predchádzajúcim predsedom Petrom Petrovičom po tom, čo bol odvolaný Roman Truska. 
Vladímír Hyža pochádza z Vrboviec, kde doteraz aj žije. Spolu s manželkou majú dve dnes už dospelé dcéry. Svoju hráčsku kariéru začínal vo vtedajšom SH Senica, ktorá hrala v 1.SNL. Ako tridsať ročný zamieril do Nemecka okúsiť tamojšiu 3.ligu a postupne sa vystriedal v kluboch SF Siegen, KFC Uerdingen, WSV Wuppertal. Trénerské skúsenosti začal naberať taktiež v Nemecku, keď vo Wuppertale prebral mládež a neskotej v SSV Sudberg mužov. V roku 2008 sa vrátil na Slovensko aby viedol v Spartaku Myjava mužstvo dospelych. Trénerský chlebík okúsil u mužov ešte v Novom Meste nad Váhom v 2 a 3. lige a mládež mal pod krídlami v FK Senica a MFK Skalica. Trénerskú licenciu UEFA B si urobil v nemeckom Duisburgu a najvyššiu UEFA A v českom Brne.

 • Vlado, sledoval si určite pred „ dohodou s klubom“ Holíčske Ačko, čo z toho pre teba vyplynulo?
  "Holíčske áčko som vnímal dlhodobo už od trénerského pôsobenia mládeže v Skalici. Intenzívnejšie som ho začal vnímať až po stretnutí / oslovení s funkcionármi Holíča. Chlapcov som videl v jednom majstrovskom zápase a z toho sa dajú ťažko robiť konkrétne závery"
 • Čo by si chcel s klubom dokázať, aby si bol vnútorne spokojný?  "
  V každom klube sa snažím učiť hráčov hrať rýchli, technický a dynamický futbal. Snažím sa ich motivovať a vštepovať im víťaznú mentalitu
  ."
 • V Holíči sú tlaky na trénera pre potrebu úspechu, si na to pripravený? 
  "V kluboch, v ktorých som doteraz pôsobil, boli ciele, ktoré som sa snažil vždy čo najlepšie dosiahnuť. A taktiež sa o to pokúsim i v Holiči."
 • Je potreba v mužstve zásadnej zmeny? A ktorým smerom? "V určitom smere mužstvo zmenu potrebuje a až čas ukáže či sa nám podarí túto filozofiu v klube realizovať."

Ďakujeme Vladovi za postrehy a prajeme mu čo najviac úspechov s naším mužstvom. Taktiež by sme chceli poďakovať za dotarajšiu prácu u mužstva Pavlovi Junkovi, ktorý bude minimálne do konca sezóny trénerovi pri mužstve asistovať. Tešme sa spoločne na dobrý futbal a ešte lepšie výsledky.

baner holic

banner futbalnet