Sobotná deľba bodov

5.kolo VI.liga ObFZ Senica    Iskra Holíč - Slovan Dubovce   0:0   ČK: 40. Mišík

report zápasu
Netradične po mnohých rokoch sa hral domáci zápas mužov v Holíči v sobotu, pretože súťaže v ObFZ majú hrací deň aj sobotu pre nadostatok rozhodcov. Počasie futbalu prialo a pre prebiehajúcu rekonštrukciu časti tribúny sa diváci mohli zohrievať priamo na slniečku.
Futbal sa však hral väčšinou medzi oboma šestnástkami a absencie opôr zákldných zostáv bolo na ihrisku vidno. Domáci zahrozili už v 2.min strelou Konečného po peknej akcii Mareka Spatziera, no gólman Pekar si s ňou poradil. V 16.min poslal center do šestnástky Nečas no nenašiel adresáta. O minútku predviedol pekné sólo Václavík, no neostali mu sily na lepšie zakončenie a jeho pokus Pekar spracoval. 07 holic dubovce 21082021
Hostia mali svoju šancu v 30.min. no prudkú strelu Kolštroma domáci gólman Nesnadný vyrazil. O štyri minútky zahrávali hostia priamy kop, no ich pokus skončil mimo domácej brány. V 40.min zbytočne sotil v prerušenej hre do súpera domáci Mišík, za čo obdržal žltú kartu. Nedokázal sa s tým však zrejme psychicky vyrovnať a za neustále nemiestne protesty dostal ihneď druhú žltú kartu a následne červenú. Úplne zbytočné vylúčenie i tak oslabeného kolektívu domácej zostave nepomohlo.10 holic dubovce 21082021

Po zmene strán sa hra v ničom nezmenila. Hostia sa zaťahovali na svojej polovici a pomali obom súperom dochádzali sily. V 53.min vyskúšal strelou pozornosť Pekára najlepší domáci hráč Spatzier, no gólmana našiel pripraveného. V 58.min domáci reklamovali ruku v pokutovom území, no rozhodca usúdil, že jej nastrelenie bolo v medziach pravidiel. V 65.min vyskúšal zakončiť strelou Kolštrom, no lopta mierila nad bránku. Posledných desať minút vycítili hostia šancu na trojbodový zisk, no loptu za Nesnadného chrbát sa im dostať nepodarilo. Takmer susedské derby sa tak skončilo deľbou bodov a treba skonštatovať, že vzhľadom na priebeh zápasu asi zaslúženou. 06 holic dubovce 21082021 1