Až na dno kalichu horkosti

7.kolo  VI.liga  ObFZ Senica   Iskra Holíč - OŠK Rohov  0:4 (0:2)

report zápasu

Ak si niekto pred sezónou myslel, že si súperi v najvyššej okresnej súťaži pred zápasmi s Iskrou Holíč sadnú na zadok, po dnešnom zápase už isto vie, že sa šeredne mýlil. Ani futbalisti OŠK Rohov tak neurobili a práve naopak, dali do zápasu všetko, aby si pripísali skalp  bývalého účastníka vyšších súťaží. Nutno podotknúť, že ich to ani nestálo enormné úsilie. Stačilo mať rýchlonohého útočníka s istotou v zakončení akým je Ivan Ravas a je vymaľované. V 22. a 29.min ukázal pomalej domácej obrane svoj chrbát a zariadil polčasové skóre na 0:2. Domáci sa v prvom polčase nezmohli takmer nanič a enormná snaha Mareka Spatziera, Michala Hyžu a nového Stefana Nikoliča nebola koncovkami okorenená. Chlapci z dorastu, ktorí za mužov nastúpili, mali sobotný zápas v nohách a i napriek tomu dávali zo seba všetko. Niet dôvodu im niečo vytknúť, ba práve naopak treba im poďakovať.01 holic rohov 05092021

Polčasová prestávka bola v domácej kabíne plná emócií a vyššiu snahu bolo na ihrisku vidieť. Neviedlo to však k vyrovnaniu skóre, ba práve naopak, Iskra vrhla svoje sily do ofenzívy, ale v defenzíve opäť dvakrát pohorela. V 63. a 81.min domácu skazu dokonal  Erik Dubec a stanovil dvoma gólmi skóre na hrozivých 0:4. Kalich horkosti sa má vypiť až do dna a bolo tomu tak aj v tomto zápase. 05 holic rohov 05092021

Výsledok a predvedená hra boli príčinou, že sa rozhodol ukončiť angažmá v Holíči tréner Vladimíra Hyža. Prajeme mu všetko dobré do života i ďalších pôsobení vo futbalových kluboch. Pred vedením a kabínou však stoja neľahké otázky, ako z toho von.