Prvý polčas rozhodol o celom zápase

17.kolo VI.liga ObFZ Senica  Iskra Holíč - FK Oreské  3:0 (2:0) g. 34.Spatzier, 41.Konečný, 89.Kompuš

report zápasu

Sedemnáste kolo sa predohrávalo vo sviatočnú stredu a pekné počasie prinieslo zaujímavý duel aj v Holíči. Domáce rady sa museli vysporiadať s absenciou sobotného ostrostrelca a novica Štefana Nikoliča a Martina Uhera. Od prvej minúty však pristúpili k zápasu zodpovedne a nenechali nič na náhodu. Už v 9.min vyskúšal pozornosť hosťujúceho gólmana Štefku kanonier Marek Spatzier, no jeho strela skončila v náručí brankára. O minútu neskôr hlavičkoval Kompuš, no pokus taktiež novica v Holíči skončil vedľa. Hra sa odvýjala prevažne na polovici hostí a po polhodine hry vyskúšal poslať na bránku ďalekonosný pokus Antálek, no lopta preplachtila nad bránkou.Ojedninelý pokus hostí z kopačky Ligása v 31.min pozorný Nesnadný skryl do náruče. v 34.min poslal Konečný loptu pred bránku, tam ju hruďou spracoval Kompuš na Spatziera a ten sa v takých situáciách nezvykne mýliť. Poslal loptu popri pravej tyči do siete a otvoril skóre na 1:0. V 40.min mohol Marek Spatzier pridať ďalší gól, no jeho pokus gólman vytlačil na roh. Ten zahrával Nejedlík a posadil ho priamo na hlavu Konečného, ktorý zvýšil na 2:0.02 holic oreske 15092021

Druhý polčas domáci ubrali na dôraze a mali v hre viac nepresností, čo sa snažili využiť hostia. Vyrovnali hru a miestami sa snažili byť viac nebezpeční, no ani ich čistá šanca v 56.min a ani pokus Pavlačku v 67.min neskončili za chrbátom Mareka Nesnadného. V 79.min domáce rady opäť rozvlnili sieť hosťujúcej bránky , no gól Konečnému pre ofsajd uznaný nebol. V 81.min Spatzier mohol opäť skórovať, no jeho strelu Štefka vyrazil. V 88.min sa vyznamenal Nesnadný v bránke, keď bravúrne chytil hlavičku Baláža. Mužstvá už pomaly mysleli na koniec zápasu, na kraji ihriska zabojoval o loptu Benjamín Masaryk, poslal ju na Kompuša a ten ju nadvakrát poslal do siete na konečných 3:0.
Na domácich hráčoch bolo vidno, že z nich po sobotnej  vysokej výhre v Radošovciach opadla veľká časť nervozity, no súťaž ide ďalej. Už najbližšie ich preverí líder, ktorý nestratil ešte ani bod, mužstvo Rybiek.