Kvalitný zápas piatoligistov

12.kolo VI.liga ObFZ Senica    Iskra Holíč - OFK Mokrý Háj   3:1 (2:0) g. 20.72. Martinusík, 32.Nečas - 53.Šefčík (PK)

report zápasu
V nedeľnom dvanástom kole privítala Iskra na svojom ihrisku súpera z nezloženej piatej ligy západ. Asi dvestopäťdesiat divákov bolo zvedavých a plných očakávania v kvalitný duel. Holíč už päť zápasov v rade nestratil ani bod a víťaznú šnúru nechcel prerušiť ani po tomto stretnutí. Už v prvej minúte pripravil peknú akciu Tomele, no Jaro Martinusík ju gólom nazakončil a to isté sa mu podarilo o sedem minút neskôr. V 15.min sa do prvej šance dostali hostia, ktorý rýchlymi kombináciami robili domácim problémy, no rohový kop Eisner poslal hlavou nad bránku. V 19.min poslal Uher krásnou nahrávkou do brejku Martinusíka, no ten v čistej šanci zakončil vedľa Šipošovej bránky. 03 mokry 10102021
O minútku neskôr sa mu však zakončenie už podarilo a prihrávku Kompuša umiestnil do hosťujúcej bránky na 1:0. Domáci v tomto momente preberali hru pod kontrolu. V 21.min poslal Martinusík do šance Uhera no ten svoj pokus zakončil vedľa bránky. O osem minút kopal Nečas priamy kop, brankár Šipoš ho famóznym zákrokom vyrazil no Spazier sám pred bránkou zakončil vedľa. V týchto minútach sa to hrnulo na bránku Mokrého Hája ako na bežiacom páse. V 30.min sa pred bránkou ocitol Petrovič a jeho prudká strela len tesne minula bránu. O tri minútky začal na vlastnej polovici akciu Nečas, prechodom do pásma hostí sa cez Uhera a Kompuša dostal k lopte späť a delovkou zakončil do siete na 2:0. Hostia sa ťažko dostávali do tempa no v 37.min sa predsa len dostal ku koncovke Vaško, jeho strelu Nesnadný vyrazil a loptu do bezpečia ukryl Nečas. V 39.min sa ocitol v sľubnej šancii Spazier, no jeho strela skončila v Šipošovom náručí. 

Po zmene strán sa očakával vyšší tlak odpočinutých hostí, no v 50.miín sa dostal k lopte čerstvo vystriedaný Nejedlík, no loptu pri zakončení netrafil ideálne. O tri minútky sa predral do domácej šestnástky Petranský, brankár Nesnadný v snahe zachytiť loptu ho podľa rozhodcu zastavil nedovolene a nariadený pokutový kop Šefčík premenil na 2:1. Kontaktný gól nalial hosťom čerstvú krv do žíl a snažili sa pochopiteľne o vyrovnanie. V 64. min sa dostal k zakončeniu domáci Uher, no jeho pokus brankár chytá a to isté na druhej strane sa stalo s pokusom Šefčíka o dve minútky neskôr. V 70.min sa k strele odhodlal aj Marcel Lašák no i s jeho pokusom si Nesnadný poradil. V 71.min dostal na polovici ihriska loptu za obranu Martinusík, ukázal obráncom chrbát, kľučkou obišiel aj Šipoša v bránke a zvýšil svojím druhým gólom v zápase na 3:1.
Gól domácich ukľudnil a opäť sa prebrali do hernej pohody. V 78.min sa pokúsil o hetrik strelou Martinusík, no jeho pokus gólman chytil. V 84.min vyviezol loptu pred bránku Hyža, asistovali mu Uher a Martinusík, no ich prílišná kombinácia v prevahe ostala bez gólovej koncovky. V 86.min sa pokúsil strelou skórovať ešte Spazier, ale ani jeho pokus a ani strela Konečného v poslednej minúte už zmenu skóre nezabezpečili. 04 mokry 10102021
Diváci mohli vidieť kvalitný zápas dvoch mužstiev z piatej ligy a ak by domáci premenili v prvom polčase len tie vyložené príležitosti, mohlo byť dávno zrejme rozhodnuté. Holíčska Iskra si tak pripísala šieste víťazstvo v rade a nie len výsledkami, ale i predvádzanou hrou sa oproti začiatku súťaže otočila o stoosemdesit stupňou. Pod vedením Romana Konečného ešte nestratila bod a my dúfame, že tak bude čo najdlhšie.  

 

baner holic

banner futbalnet