Trojbodový zápas rozdielnych polčasov

18.kolo VI.liga ObFZ Senica  OŠK Rohov - Iskra Holíč  1:2 (0:1) g. 53.Ilčík - 25.Tomele, 56.Nejedlík

report zápasu

Domáca prehra s mužstvom Rohova bola rozhodujúca pre zmenu trénera v kabíne Holíča a bola i posledným zápasom, kedy Iskra stratila čo i len bod. Šnúra nestratených bodov sa natiahla už na jedenásť duelov a pred nami je posledný  zápas jesene a navyše domáci. Prvý polčas bol zo strany Iskry až prekvapivo výborný a hráči Rohova sa na polovicu hostí dostali len sporadicky. Presnou kombinačnou hrou od prvej minúty a dokonalým pokrytím Ravasa boli rohovčania zaskočení a nezmohli sa ani na strelu do priestoru bránky. Opakom boli šance Iskry aj keď ostávali nevyužité. Gól si pýtaly viaceré, no hlavne tá Tomeleho, keď sám pred brankárom trafil práve jeho. Odčinil si to však v 25.min a tentoraz sa už v koncovke nemýlil a otvoril skóre na 0:1. Hralo sa výlučne na polovici domácich a len nepresnosti v koncovke boli príčinou, že sa skóre nenavyšovalo.02 rohov 14112021

Do druhého polčasu sa očakávalo, že Iskra pridá počet gólov a zlomý odolávajúci Rohov no opak bol pravdou. Pomaly sa vytrácala hra v strede pola, kde bola citeľná absencia vykartovaného Mareka Spaziera, čoho domáci využívali a v 53.minúte aj využili na strelenie kontaktného gólu. V skrumáži v šestnástke nepokrytý Ilčík poslal loptu pod brvno Nesnadného bránku, 1:1. Na kopačky hostí sa vkradol nepokoj a našťastie o tri minútky sa podarilo Martinovi Nejedlíkovi svoju strelu do priestoru brány gólovo zužitkovať a poslať hostí znovu do vedenia. Zvýšiť skóre mohol aj Martin Uher, no v prvej gólovej šanci sa v nájazde trocha pošmykol na klzkom teréne a v druhej ešte väčšej príležitosti jeho pokus skončil tesne vedľa Gregušovej bránky. Holíčanom sa podarilo štandardky domácich ustrážiť a pripísali si tak jedenáste víťazstvo v rade.

Slová trénera Konečného:" Prvý polčas bol z našej strany vynikajúci a hrali sme to, čo od hráčov očakávam, kombinačný futbal.. Škoda nepremených príležitostí, ktoré nás v konečnom dôsledku mohli mrzieť. Druhý polčas sme ostali nepochopiteľne zaskočení , čo si musíme rozobrať a v budúcnosti eliminovať. Máme tri body a to je v tomto momente dôležité." 

baner holic

banner futbalnet