Vysnívané ihrisko slávnostne otvorené

Dlho vysnívané ihrisko s umelou trávou najnovšej generácie bolo v piatok 11.3.2022 slávnostne otvorené.


dsc 0515
Vyrástlo na mieste s bývalou škvárovou plochou, na ktorej sa odohrali historicky dôležité zápasy a vyrástli na ňom mnohé generácie. Nespĺňala však už nielen vizuálne parametre, ale ani tie najmenšie hygienické minimá. S prispením prostriedkov z fondu predsedu parlamentu za bývalej vlády SR a spoluúčasti mesta Holíč sa podarilo vedeniu Mesta Holíč na čele s primátorom Zdenkom Čambalom zrealizovať projekt, ktorý je skutočne skvostom športového areálu mesta Holíč.
dsc 0516
Nakoľko je areál vo svojej podstate situovaný na najmasovejší šport na svete a to futbal, využíva ho z veľkej časti TJ Iskra Holíč a jej futbalový oddiel. Činnosť v ňom vytvára i atletický oddiel, organizácia holubárov, ale i četná futbalová verejnosť na pláckové futbalové aktivity a rôzne druhy športovania. Ihrisko splňa svojou kvalitou certifikáciu SFZ i UEFA a pružnou podkladovou vrstvou je v maximálnej miere šetrné voči pohybovým aparátom futbalistov.
dsc 0518
Celooplotená plocha s umelým osvetnením je prínosom pre športovcov v meste a športový areál posunula zas o level vyššie. Otvorenia sa zúčastnili primátor mesta Zdenko Čambal, zástupkyňa primátora Lenka Látalová, prednostka mestského úradu Jana Jurkovičová, poslanci mestského zastupiteľstva, zástupci SMM,  základných škól spolu s deťmi z nich, ale taktiež chlapci z Ukrajinského klubu FK Desna Černigov. Za TJ Iskra Holíč sa zúčastnil Boris Bízek, ktorý bol zároveň hosťom ako poslanec mesta a sekretár klubu Ivan Zboril.
dsc 0543

Predpokladali sme, že nám nové ihrisko pomôže už pri zimnej príprave všetkých mužstiev, kolaudácia sa však nepodarila v skoršom termíne, tak sme boli nútení alternovať v Skalici a Kopčanoch. Sme však presvedčení, že i táto investícia prispeje ku skvalitneniu prípravy všetkých desiatich mužstiev TJ Iskra Holíč a taktiež k voľnočasovej aktivite všetkých športuchtivých Holíčanov. Športové podmienky máme na to, aby sme hrali vyššiu súťaž a spravíme všetko pre to, aby sa tak aj udialo. Niekedy to však nemáme čisto len vo svojích rukách. 
dsc 0516
dsc 0533
Informácie nájdete aj na facebookovom profile mesta Holíč.


 

baner holic

banner futbalnet