Nastavená laťka krajskej ligy je vysoko

1.kolo VI.liga západ ZsFZ   TJ Iskra Holíč - TJ Kopčany  4:2 (3:2) g. 6.,25.,34., Martinusík , 89.Daniel - 1. Praženka, 22.Nečas(vlastný)

report zápasu

DSC 0828
Ak toto susedské derby malo nastaviť latku obnovenej krajskej súťaže VI.ligy Západ, potorm sa futbalový fanúšik má počas celej sezóny na čo tešiť. Domáce rady oslabené o krajných obráncov Petroviča a Vaclavíka no s navrátilvcom Marekom Spazierom chceli v úvodnom zápase predviesť nie len pekný futbal, ale hlavne si zapísať trojbodové víťazstvo. Mužstvo doplnil na kraji obrany Mário Javorček, ktorý hosťoval v Petrovej Vsi a po celý zápas sa ukázal v dobrom svetle. Zápas sa poriadne ani nezačal a už v prvej minúte dostal loptu z pravej strany pred bránku Praženka a otvoril rýchlym gólom skóre na 0:1. Našou obrovskou predosťou sú rýchly útočníci Uher a Martinusík, ktorí robili problémy hosťom po celý zápas. Bolo tomu aj v 6.minúte, keď loptu za obranu dostal Jaro Martinusík a vyrovnal na 1:1. O štyri minútky poslal center Martin Uher do šestnástky no hlavička Mareka Spaziera neohrozila bránku Vaculku. V 13.min úradoval v našej bránke Marek Nesnadný, keď zlikvidoval dvojnásobný pokus Lukáča. Nešťastie na domácej strane prišlo v 22.minúte, keď kapitán Marek Nečas hlavičkou poslal malú domov na bránku, no do priestoru, kde domáci gólman chýbal, 1:2.
DSC 0837
Ubehli ďalšie tri minútky stretnutia a Jaro Martinusík zužitkoval peknú prihrávku Mareka Spaziera na svoj druhý gól v zápase, 2:2. Naši chlapci v tejto fáze zápasu dominovali a v hre mali na vrch. V 30. minúte poslal center pred bránku Uher, no Spazierova koncovka skončila nad bránkou Vaculku. Hostia mohli isť do vedenia v 31.minúte, no nájazd Zabadala pozorný Nesnadný vychytal. O tri minútky zahrmelo pred hosťujúcou bránkou, po akcii Spaziera a Uhera išla lopta na Jara Martinusíka a ten svojím tretím gólom v zápase upravil na 3:2. Neubehla ani minúta a pridať gól mohol aj Marek Spazier, no jeho pokus skončil na brvne hosťujúcej bránky. V 41.minúte pokus Daniela preletel nad bránkou a o dve minútky spolupráca Tomele a Spazier neskončila gólovo.
DSC 0840
Po zmene strán odpočinutí hostia začali byť viac nebezpeční. V 50.minúte strela Zabadala mierila nad domácu bránku a o minútku neskôr po peknej akcii hlavička Jara Martinusíka trafila pravú týč Vaculkovej bránky. Ondej Zabadal mohol v 54.minúte vyrovnať, no jeho strela tesne minula tyč domácej bránky. Strely Daniela v 58.minúte a Švrčeka v 67.minúte mali rovnaký osud, mierili vysoko nad bránky. V 68.minúte sa na ihrisku pripomenul Lucian Tomele, no jeho únik Vaculka zneškodnil. V 73.minúte predviedol pekný zákrok hosťujúci obránca a kapitán Jakub Blažek, ktorý za Iskru obliekal dres vo IV.lige, keď na poslednú chvíĺu v sklze odobral loptu unikajúcemu Martinusíkovi. V 75. minúte predviedla trojica Tomele, Spazier, Mráz Mário peknú akciu na konci ktorej bol bola strela Uhera, ktorá však letela nad hosťujúcu bránku. Hostia hrajúci od 62.minúty oslabení o vylúčeného Vacha po druhej žltej karte, vrhli všetky sily do útoku a zadné vrátka nechali otvorené. V 81.minúte peknú prihrávku Uhera do šestnástky Vaculka chytil no v 84.minúte po akcii Spaziera a Martinusíka dostal loptu Uher, no prázdnu bránku netrafil.. V 89. minúte domáce rady už kričali gól. keď loptu do bránky poslal Jaro Martinusík, no pozorný rozhodca signalizoval ofsajd. Neubehla však ani pol minútka a do opusteného priestoru zbehla trojica Uher, Martinusík a Daniel a po výmene lopty pred osamoteným Vaculkom Tomáš Daniel stanovil konečné skóre zápasu na 4:2. 
DSC 0831
Viac ako štyristo futbaluchtivých divákov si určite prišlo na svoje a po celý zápas sa bolo na čo pozerať. Pochvalu si určite zaslúži rozhodcovská trojica Baláž Peter, Fuňák Filip a Pivarček Milan. Ukázali, že rozdiel medzi okresnou súťažou v mnohých prípadoch s jedným rozhodcom a krajskou s troma a objektívnymi je viditeľný a stojí za zvýšené náklady. 
Ak väčšina zápasov v krajskej VI.lige Západ bude v takej kvalite ako odnešné derby u nás, máme sa na čo tešiť.  

DSC 0839

To, že nezabúdame ani na ľudí, ktorí pre klub robili dobré meno v minulosti, dosvedčil akt, kedy v polčasovej prestávke prezident klubu ing.Boris Bízek obdaroval tričkami s logom TJ Iskra Holíč bývalého rozhodcu, brankára, ale aj trénera a predovšetkým stáleho fanúšika klubu pána Jozefa Iršu a jeho priateľa pána Filína Pavla, ktorý mu pomáha na invalidnom vozíku na zápasy.Obom spomínaným prezident klubu zakúpil permanentky na celú sezónu na všetky domáce zápasy mužov.

DSC 0835 1

baner holic

banner futbalnet