Dokonalý zvrat, silná túžba a tímový duch

4.kolo VI.liga Západ ZSFZ  TJ Iskra Holíč - FK Družstevník Rybky  3:2 (1:2) g. 42.,74.Martinusík, 62.Javorček - 4.Beňo, 36.Kadlíček

(detail zápasu)
113DSC 0248280822

Naša Iskra tentoraz okrem chýbajúceho Petroviča a Vaclavíka si musela poradiť aj s absenciou hrajúceho trénera Konečného, ktorý relaxuje a máča si nohy v Tureckom mori. Hostia prišli do zápasu zdravo namotivoaný a pôsobil tak i i ich divácky tábor. Je to však prirodzené a každý do zápasu mal ísť s tým najvyšším cieľom. Už v druhej minúte ukázal naše silné stránky Jaro Martinusík, keď z pravej strany psolal loptu pred bránku, no tá preletela pokutovým územím súpera. Hráči hostí od začiatku zápasu pristupovali k naším hráčom hneď po strate lopty a ich stratégia sa javila úspešnou. Vo 4.min využili našu rozhodenú obranu a Beňo utešenou strelou otvoril skóre zápasu na 0:1. V týchto chvíľach mali hostia dominanciu na lopte a z našej strany tam chýbalo viac srdiečka a nasadenia. Oslabenej domácej kabíne prišiel pomôcť i ostaršený Oleksander Ushchcenko z FK Desna Chernihiv, hrajúci na striedavé štarty v Senici. Prvý polčas hral na preňho zrejmä nezvyčajnom poste na kraji obrany, keď všetky prípravné zápasy hrával ako nekompromisný stopér, či predstopér. Práve na tomto poste nastúpil Ondrej Rúžička a tiež bolo vidno na ňom kúsok akejsi vnútornej neistoty.
111DSC 0245280822
Hralo sa hlavne medzi šestnástkami s mirnou prevahou držania lopty na hosťujúcich kopačkách. V 36.min zahrávali hostia rohový kop, k lopte sa dostal Kadlíček a zvýšil už na 0:2. Zdalo sa, že sa naši chlapci z toho bodú ťažko spamätávať, no ukázalo sa, že opak bol pravdou. V 42.min poslal center na rýchleho Jara Martinusíka Marek Nečas, mierne ho stihol hlavou pozdvihnúť Hyža a hokajbalovému majstrovi sveta to v tejto sezóne v koncovke ide i na trávniku, predbehol všetkých a sám zoči voči Kadlečíkovi nedal gólmanovi hostí šancu, 1:2.

109DSC 0242280822
Po zmene strán asistent trénera Bradáč Tomáš zvolil inak ako sa neskôr ukázalo, logický krok a vymenil na postoch Rúžičku a Ushchenka. Obaja sa do svojich osvedčených rolí vžili a získali na istote. Olexander sa i napriek mladému veku ukázal ako skutočná výpomoc a bola z neho cítiť väčšia istota. V 50.min mohol skórovať opäť Kadlíček no jeho teč išľa vedľa Nesnadného bránky. O štyri minútky mohol vyrovnať Marek Spazier, no prihrávku Martina Uhera usmernil strelou nad bránku hostí.V 61.min poslal pekný center Ondrej Rúžička za obranu hostí a striedajúci Mário Javorček nádherne preloboval hlavičkou Kadlečíka v bránke na 2:2. Z našich chlapcov bolo v týchto chvíľach cítiť obrovskú chuť a odhodlanie zvrátiť priebeh zápasu na svoju stranu a bojovali jeden za druhého. V 64.min sa ukázal v pravý okamih ako skutočná opora aj Marek Nesnadný, keď chytil čistú šancu Kadlíčka. V 74.min poslal krásnú dlhú loptu pred šestnástku súpera Nečas, loptu (ako sa po zápase pochválil) tečoval končekmi vlasov Hyža a Jaro Martinusík sa ani po druhý krát nemýlil a zakončil na 3:2. Hostia v týchto momentoch pôsobili odovzdaným až unaveným dojmom a v 90.min mohol ešte skórovať Tomáš Daniel, no jeho pokus mieril nad bránku.
115DSC 0250280822
Dokonalý zvrat v zápase, ktorému v prvom polčase už asi málokto veril. No tento tím ukázal, v čom je jeho sila. Za tento zápas si zaslúži každý vyzdvihnutie, mentálna sila starých harcovníkov a odhodlanosť mladších spoluhráčov skĺbili spolu so šťastím krásny obrat v dokonalé víťazstvo. Odvážnemu i šťastie praje a sila Svätoplukových prútov ako celku vie svoje spraviť aj v prehrávajúcom zápase. Všetci si zaslúžia veľké poďakovanie s poklonou a dovetkom, vyhrať sa dá vždy a za každých okolností, aj keď momentálne prehrávate.