Na zmáčanom trávniku sme udržali domácu neporaziteľnosť

6.kolo VI.liga Západ ZsFZ   TJ Iskra Holíč - FK TJ Kúty  2:0 (0:0)  g.60.Uher, 72.Martinusík

01DSC 0062120922

(report zápasu)

V krajskej súťaži VI.lige Západ ZSFZ, nie v okresnej ako je myľne v niektorích zdrojoch uvádzané, čakal na našich mužov súper z Kútov, ktorí ešte neokúsili radosť z výhry. Po celý zápas však kvalitným pohybom a rýchlym dostupovaním robili hráči hostí problémy pri tvorbe našej hry a prudký dážď, ktorý od 8.min úplne zmáčal ihrisko to ešte znásobil. Rýchle lopty na naších krídeľných útočníkov končil za čiarou nedostihnuté. V 7.min mohol otvoriť skóre Marek Spazier, no jeho strelu gólman hostí Krajčír vyrazil. No boli to kupodivu hostia, ktorí mali v 10.min stoperecntnú šancu no Marek Nesnadný zoči voči Puškáčovi ukázal prečo je jednotkou v bránke. 06DSC 0061120922
Prudký pokus Rúžičku v 18.min preletel ponad bránku no o osem minút neskôr prebral loptu za obranou Spazier, už si ju spracovával na zakončenie, nerozumel si s Jarom Martinusíkom, ktorý ju odobral no bol v ofsajde. O tri minútky sa prudkou prihrávkou z kraja do šestrnástky pripomenul Martin Uher, no na loptu v sklze Ondrej Rúžička nedočiahol. Skórovať mohli hostia aj v 40.min, no prelobovať vybehnutého Nesnadného sa im nepodarilo.
Tri minútky po začatí druhého polčasu sa pokúsil strelou zakončiť Uher, no jeho pokus Krajčír vyrazil na roh. V 60.min sa domáci priaznivci dočkali, Tomáš Daniel zahrával signálom priamy kop na vedľa neho stojaceho Uhera a jeho delovka skončila v ľavej časti hosťujúcej brány, 1:0. 09DSC 0064120922
V 64.min sa hrubkou v obrane prezentoval Michal Hyža, no hostia ju našťastie nedokázali gólovo zúžitkovať. V 70.min priamy kop Petroviča a o minútku neskôr pokus Martinusíka hosťujúci gólman zlikvidoval. Prišla však 72.min a pekný center Martina Uhera dorazil do bránky Jaro Martinusík na 2:0. V 81.min center Uhera hlavou poslal na Martinusíka Konečný, no tentoraz ostrostrelec prekopol bránku. V poslednej minúte mohol skóre skrášliť ešte Mário Javorček, no jeho pokus taktiež preletel ponad bránku. Súper z Kútov, na to že okupuje poslednú priečku predviedol bojovný výkon, no na prvé víťazstvo to ešte nestačilo. Body ostali všetky u nás a tak si naši chlapci držia zatiaľ v krajskej lige domácu neporaziteľnosť. 10DSC 0065120922