Proti vetru lepšie ako s ním

12.kolo VI.liga ZsFZ  TJ Iskra Holíč - ŠK Baník Čáry  2:1 (1:0)  g. 27.Martinusík, 87.Uher - 64.Kuník (11m)


Privezený bod z Búrov sme chceli doma potvrdiť víťazstvom a prvý polčas tomu aj nasadením nasvedčoval. Hostia s trénerom Andrejom Krchňavým, ktorý je v Holíči veľmi obľúbený, veď tu pred 25 rokmi dlhú dobu brázdil náš trávnik, však prišli s odhodlaním odskočiť od spodných priečok tabuľky. Hrali sme proti vetru a ako sa neskôr ukázalo, bolo to lepšie ako s jeho podporou. Územná prevaha nášho mužstva v prvom polčase mohla byť gólovo korunovaná už v 12.min, no Jaro Martinusík trafil len tyč Ozábalovej bránky. Prvý zákrok si Marek nesnadný pripísal v 19.min, keď v jeho náručí skončila hlavička Kollára. 07cary231022.jpg
O dve minútky vyrobil chybu inak pozorne hrajúci stopér Oleksandr Ushchenko no strelu Kuníka Nesnadný našťastie zlikvidoval. V 26.min vyslal prudkú strelu na bránku hostí Rúžička, no skončila v náručí Ozábala. tradičný únik po krídle predviedol v 28.min Martin Uher, poslal loptu pred hosťujúcu bránku na Martinusíka, ten si položil do strany aj brankára a povedľa neho otvoril skóre zápasu na 1:0. Držanile lopty bolo v týchto momentoch prevažne na naších kopačkách, avšak gólových momentov bolo málo. Za zmienku stojí 41.min, keď strela Uhera a o minútku aj Mareka Nečasa skončili vysoko nad bránkou baníkov.

09cary231022
Druhý polčas bol však z domácej strany viac o trápení. Prihrávky na rýchlych útočníkov končili vetrom hnané v zámedzí a v strede poľa sa nám nedarilo podržať loptu a s istotou ju odovzdať. Hostia cítili šancu bodovať a začali dôslednejšie napádať. V 50.min pred Polákom hasil na poslednú chvíľu Saša Ushchenko a o dve minútky v sľubnej šanci Kollár prestrelil našu bránku. Odskočiť na dva góly sme mohli v 56.min, keď krideľnú akciu Martinusíka zakončil prudkou strelou Uher, no smolne trafil ľavú tyč Ozábalovej svätyne. V 64.min sa hostia dostali do šestnástky a strieľaná prihrávka pred bránku trafila ruku Benjamína Masaryka a rozhodca nariadil pokutový kop. Ten s prehľadom premenil Kuník na 1:1.08cary231022.jpg
To bola voda na mlyn hosťujúcim hráčom a našim sa prestalo dariť aj to málo, čo sa dovtedy darilo. Bojovali však srdnato s cieľom zvrátiť misku váh na našu stranu. Kliniec do rakvy nám mohol zatĺcť v 83.min Kuník, keď sa sám rútil na našu bránku a Mareka Nesnadného v nej, no našťastie mieril len vedľa nej. Nedáš-dostaneš sa potvrdilo v 87.min, strelu Martinusíka gólman hostí ešte vyrazil no zrazil sa so svojím spoluhráčom, čo zužitkoval Martin Uher na 2:1. V 90.min sa mohol z gólu radovať Marek Spazier, ktorý sa potrebuje chytiť, no jeho hlavička tesne minula odkrytú ľavú časť bránky hostí.
Zápas sme doviedli do víťazného konca, lebo sme bojovali do konca, no súper si za druhý polčas nejaký bod zaslúžil. Od nás si ho však nevezie, tak bude musieť zabrať doma. 

 
01cary231022
10cary231022

baner holic

banner futbalnet