Búrania nás dokonale vyškolili v efektivite

Búrania nás dokonale vyškolili v efektivite

Zdieľaj tento príspevok

15.kolo VI.liga ZsFZ   Iskra Holíč – Sokol Borský Mikuláš    1:4 (0:2) g. 1., 55., 74., Ferenčík, 8.Rácik – 76.Zubalík

report zápasu

Extrémne silý vietor, ktorý u nás fúka už vyše týždňa, sprevádzal celý zápas a ukázal sa pre hostí výhodou. Na začiatku si vylosovali stranu po vetre a ukázalo sa to ako jeden z kľúčových okamihov zápasu. Už v 1.min poslal dlhú loptu na našu polovicu gólman Cigánek, tú vietor popohnal za našu obranu, najlepšie sa zorientoval Ferenčík a poslal loptu za Vaculku na 0:1. V 6.min skúsil nachytať v bránke Cigánka Daniel, no jeho ďalekonosný pokus skončil vysoko nad bránkou. V 8.min nedokázal pokryť loptu smerujúcu za našu bránku David Mráz, loptu si prebral Ferenčík, pred bránkou našiel Rácika a ten ponad Vaculku zvýšil na 0:2. Korigovať výsledok sme mohli v 23.min, keď loptu poslal na Hlavu Mráza Davida druhý Mráz ale Mário, no trafiť úplne prázdnu bránu sa mu nepodarilo. V 30.min skúšal trafiť priestor bránky Daniel, no jeho pokus skončil vedľa nej. Silný vietor zrážal všetky lopty smerujúce vrchom a po zemi nám kombinácia vôbec nešla.

 

Kto si myslel, že po zmene strán sa chopíme príležitosti hry s vetrom zasa my, musel byť riadne prekvapený. V 50.min len vďaka bravúrnemu zákroku Vaculku hostia chybu v obrane nepotrestali. David Mráz dostal skákajúcu loptu poza obranu v 54.min no prelobovať gólmana Búrov sa mu nepodarilo. V 55.min lopta putovala medzi Petroviča a Čecha, pred posledným menovaným ju vypichol Olumide, poslal ju pred bránu na osamoteného Ferenčíka, ten obišiel Vaculku a zvýšil už na 0:3.  Kopili sme chyby v obrane, rozohrávka nám viazla a v koncovke sme boli úplne nulový. Korigovať výsledok sme mohli Kocákom v 70.min, loptu si však v samostatnom úniku príliš pokopol. Naše trápenie nemalo konca, v 74.min lopta pri spracovaní odskočila Polákovi, hosťujúci záložník ju poslal poza chrbát našej obrany na zle pokrytého Ferenčíka a ten završil svojím hattrickom na hrozivých 0:4. V 76.min sme kopali rohový kop, loptu do bránky sa snažil poslať na dvakrát hlavou Masaryk, po ňom trafil obráncu Čech, až sa lopta dostala k Zubalíkovi a ten nožničkami upravil na 1:4. Tri minúty pred koncom mohol skóre ešte upraviť Kocák Martin, no v dobrej príležitosti strieľal vedľa.

 

Futbalisti Borského Mikuláša nás vyškolili vo všetkom, ale hlavne svoje šance dokonale premieňali. Nám sa okrem streleného gólu nedarilo nič a za celých 90.minút sme na gólmana hostí ani nevystrelili. Že sa trápime v koncovke a potrebujeme na jeden gól minimálne päť šancí, vieme dlhšie, no nám dneska zlyhávala aj obrana v jednoduchých činnostiach. Treba dať však hlavy hore, hodiť tento zápas za hlavu a pokúsiť sa priviesť tri body z Kopčian a potvrdiť ich doma s Dubovcami. Nebude to ľahké, ale nie nereálne.

 

Chcete spolu s vaším dieťaťom k nám?

V prípade nejasností nás neváhajte kontaktovať, alebo sa priamo registrujte.

PODPORTE VAŠE DETI VENOVANÍM 2% Z VAŠICH DANí