Kúty si pripísali druhý bod, siahali však na prvú výhru

Zdieľaj tento príspevok

12.kolo VI.liga Západ ZsFZ    FK Kúty – Iskra Holíč 2:2 (1:1) g. 25.Polák, 48.Vrábel (PK) – 10.Studenič, 56.Mráz D.
(report zápasu)

V doterajšom priebehu súťaže mal klub z Kútov len jeden bod za vydretú remízu v Jablonici a do zápasov s nimi si súperi chodili pre tri body a vylepšenie skóre, keď Šaštín si ho obohatil o deveť gólov a Stará Turá dokonca o jedenásť. Že sme si po všetky body prišli aj my vyzeralo už od desiatej minúty skoro jasné, keď Studeničov strelecký pokus skočil pred gólmanom Sedalíkom a preskočil ho až do siete. Druhý gól mohol pridať v 19.min Daniel, keď sa pred ním z hranice pokutového kopu otvoril priestor a mohol si len vybrať do ktorej strany voľnej bránky pošle loptu. Vybral si však stred bránky a ešte aj priestor nad ňou. Mohli sme odskočiť na dva góly, dostať sa do pohody a odviesť si v kľude zrejme tri body. Nesmeli by sme však kopiť individuálne chyby a hrať s ťažkými nohami. V 25.min sa domáci ocitli pred našou šestnástkou, poslali center pred Javorského a tam Jakuba Zubalíka prehlavičkoval Polák a vyrovnal na 1:1.

Úvod druhého  polčasu  sme  opäť nezachytili, Benjamín Masaryk loptu z vnútra šestnástky nedostal do dostatočnej vzdialenosti, domáci hráč ju strelou poslal spať a trafil pri tom Studeničovu ruku. Nariadený pokutový kop premenil s prehľadom Vrábel a domáci šli do vedenia 2:1. Tak ako v poslednej dobe sme nehrali dobre, krídeľné priestory nám zaostávali, Richard Polák sa nedokázal dostatočne pohybom odpútavať do voľného priestoru a Mário Mráz na druhej strane nedokázal svoju rýchlosť viac využiť. Každý prienik volil vždy do protihráča a pretlačiť loptu cez neho sa mu nedarilo. Opäť sme však trpeli na koncovku no naštastie prišla 56.min a David Mráz na dvakrát zužitkoval prihrávku z ľavej strany na vyrovnávajúci gól na 2:2. Misky váh nakloniť na našu stranu mohol Zubalík, no prízemnú strelu v sklze doraziť do siete nestihol. Svoje hlavičkové umenie mohol na gól zužitkovať Benjamín Masaryk, no Sedalík reflexívne ľavou rokou zastavil loptu smerujúcu do siete. Domáci si tak pripísali ešte len druhý bod, ale siahali na všetky tri.

Nehráme dobre a prirodzený tlak vyvíjaný na kabínu pôsobí na hráčov zvezujúco. Dokázali sme zahrať pekný futbal vo  vyrovnaných zápasoch i s kvalitnými súpermi, no od zápasu s Jablonicou sa herne trápime. Čaká nás posledný zápas doma s Mokrým Hájom a treba v maximálnej miere využiť zimnú prestávku na vyčistenie hláv a konsolidáciu mužstva, lebo sa pohybujeme nebezpečne nízko.