Nečakal som zázraky, ale lepšie umiestnenie určite

Nečakal som zázraky, ale lepšie umiestnenie určite

Zdieľaj tento príspevok

Letná pred sezónna prestávka je veľmi krátka na to, aby sa dalo čokoľvek dlhšie v kabíne premieňať. U mužov, ako tréner skončil Roman Konečný, s Iskrou sa rozlúčili Miroslav Čermák, Marek Nečas, Marek Spazier, Michal Hyža. Hokejbalové povinnosti si začal plniť Jaroslav Martinusík. Na Hornú Nitru odišiel Mário Javorček, do Rohožníka Marek Nesnadný a dlhšie chýbali Patrik Petrovič a Martin Uher. Veľmi veľká rošáda v klube na to, aby nebola citeľná.

Kormidlo si prevzali Ján Tolla s Milanom Hlúpikom a Ivanom Vrablicom po to, čo ukončili kopčanskú anabázu. S nimi  prišli Juraj Hrušecký, Martin Vaculka, Marián Švrček, David Mráz a  Jakub Zubalík. Dobrou správou bolo, že u nás zostal Tomáš Daniel a priviedol aj z Kútov výborného stopéra Patrika Studeniča.  Z Uzbekistanu prišiel Jasur Samadov a začala sa tvoriť kostra mužstva, ktoré malo v krajskej VI.lige pôsobiť s hornej polovici, taký bol plán. Ako hodnotí jesennú časť a čomu prikladá dôležitosť do jari sme sa spýtali hlavného trénera Jána Tollu.

Jesennú časť sezóny hodnotím ako nie príliš úspešnú. Nečakal som zázraky, ale aj ja tak aj vedenie klubu a určite i futbalová verejnosť čakali lepšie umiestnenie po jeseni. Po hektickom letnom období, keď prišlo k značnej obmene kádra smerom dovnútra, ale aj von, bolo dôležité mužstvo zastabilizovať, čo bola moja úloha, aby sme boli konkurencie schopní.
V lete veľa času nebolo, prakticky už počas prvých kôl novej sezóny v auguste sme všetci nevedeli na čom sme, vzájomne sme sa spoznávali. Potom sa všetko stabilizovalo a začala opätovne fungovať spolupráca s mestom. Počas letnej prestávky sme odohrali štyri prípravné stretnutie, aby sme sa čím skôr zohrali, ale na nezohratosť a hlavne na premieňanie šancí v zápase sme trpeli do konca.
Do polovice sezóny sme podávali dobré výkony, predvádzali sme slušný futbal, ale doplácali sme na nepremeňanie šancí. Po výbuchu v Radimove sme sa dostali do menšej krízy, keď sme nezvládli pre nás kľúčové zápasy doma so Starou Turou a v Kútoch. Aj preto som rád, že sme zvládli posledný zápas jesene doma s Mokrým Hájom. Ako hovorím tento káder mal na stred tabuľky.

Skutočne sme mali hlavu v smútku hlavne v druhej polovici jesene. V tej prvej sme dokázali hrať vyrovnané zápasy a hrou sme určite nesklamali. Boli však aj aspekty ktoré trénera potešili?

V sezóne ma potešila veľmi dobrá tréningová dochádzka, nakoľko sme trénovali v dostatočnom počte desať a viac hráčov počas celej jesene. Taktiež ma potešila mobilizácia – oživenie povestného holíčskeho fanklubu. Po hektickom lete nebola nejaká veľká možnosť spraviť niečo inak, dôležitá bola hlavne stabilizácia mužstva.

Vedenie klubu, ale i širší okruh pracuje na vhodnom doplnení mužstva, podpísali sme transfer so Sebastánom Kaizarom, mladíkom z MSK Břeclav a pracujeme na ďalších hráčovch. Do tréningového procesu sa vrátili Patrik Petrovič a Martin Uher. Čo tréner mužov chystá do jari?

Do konca novembra trénujeme aspoň v piatok, aby z toho chlapci nevypadli úplne, ale je to prakticky už na báze dobrovoľnosti. Začiatok zimnej prípravy bude 9.1.2024, budeme trénovať trikrát do týždňa vonku na štadióne, kde máme na to vytvorené výborné podmienky. Od februára až do začiatku sezóny máme v pláne odohrať 7 prípravných zápasov s rôznymi súpermi. Budeme hrať hlavne doma, hrací čas máme sobota o 14.00 hod. Dúfam, že počasie nebude proti. Ako sme všetci videli, káder musíme vhodne doplniť a dúfam, že chlapci budú zdraví a budú v dostatočnom počte trénovať. V jarnej časti chceme vylepšiť prakticky všetko, no hlavne herný prejav, aby sme vydržali hrať celých 90 minút, nie iba polčas, raz prvý a potom raz druhý. Treba zlepšiť zdravo  konkurenčné prostredie, strieľať viac gólov, tým pádom získavať viac bodov a byť vyššie v tabuľke. Budem sa snažiť, aby sme sa pohybovali vo vrchnej polovici tabuľky, nakoľko v tabuľke nie sú veľké bodové rozdiely,  je stále o čo hrať.

Budeme nielen trénerovi, ale celej kabíne v tom držať palce a spolu veriť, že prídu i lepšie výsledky, aby smo mohli spoločne pomali pomýšľať na vyššie ciele.

Chcete spolu s vaším dieťaťom k nám?

V prípade nejasností nás neváhajte kontaktovať, alebo sa priamo registrujte.

PODPORTE VAŠE DETI VENOVANÍM 2% Z VAŠICH DANí