Poctivo vybojované tri body

Zdieľaj tento príspevok

14.kolo VI.ligy západ ZsFZ     Iskra Holíč – Družst. Hlboké    2:1 (2:1) g. 01.Irša, 45.Masaryk – 29.Ravas
report zápasu

Zaluženým víťastvom by sme mohli nazvať premierový zápas jarnej časti s Hlbokým. Chlapci do jedného podali zodpovedný kolektívny výkon a v mnohých momentoch siahali na dno svojich síl. Už v prvej minúte zápasu rozohrával hosťujúci brankáre Noščák Patrik loptu na obráncu, no zachytil ju Oldich Irša a poslal ju do bránky Hlbokého na 1:0. V 7.min poslal agilný Martin Kocák loptu z kraja pred bránku, no center nesadol dobre na nohu Iršovi a lopta skončila v náručí Noščáka. Hostia sa osmelili v 11.min, keď strelecký pokus Lišku schoval  bezpečne do rukavíc Vaculka. V 19.min bol opäť blízko gólu Martin Kocák, no vo výskoku poslal loptu tesne vedľa bránky.
V 24.min predviedli na pravej strane peknú spoluprácu Martin Kocák s Richardom Čechom, ten poslal loptu pred bránku, ale strelecká koncovka Tomáša Daniela letela nad Noščákovu bránku. o štyri minútky bol pred našou šestnástkou faulovaný Tomáš Slovík, k priamemu kopu sa postavil Lukáš Ravas a umiestnenou strelou vyrovnal na 1:1. V 44.min strelecký pokus Benjamína Masaryka skončil nad bránkou. O minutku neskôr bol v šanci Martin Kocák no v sklze trafil loptou len Noščáka. Tomáš Daniel, ako exetútor rohových kopov poslal loptu na nohu Benyho Masaryka a ten prudkým volejom zvýšil skóre na 2:1.

V druhom polčase sa hrala vyrovnaná hra, kopírujúca polčas prvý. V 57.min pokus Lišku pokryl Martin Vaculka. O štyri minútky neskôr sa pripomenul na hrote Mário Mráz. no jeho pokus skončil u Noščáka. Výborne a s chuťou hrajúci Martin Kocák mohol v 69.min skórovať, no jeho pokus Noščák vyrazil. V strede ihriska dobre operujúci Boris Chanečka, ktorý sa vrátil na hosťovanie z Gbelov, sa po chybe hosťujúceho obráncu sám rútil na brankára Noščáka, no jeho koncovka skončila v gólmanovom náručí. Posledých asi pätnásť minút sa hostia vrhli do permanentného tlaku, no naši chlapci zodpovedným bránením a tímovou hrou výsledok ubránili.

Skutočne si za výkon zaslúžia absolutórium všetci. Skutočne na ihrisku vládol po celý zápas tímový duch a chlapci ťahali za jeden povraz. Víťazstvo si plne zaslúžili.

Slová trénera Tollu: V prvom rade chcem chalanom poďakovať za zodpovedný výkon. Takto si predstavujem, že sa bojuje za náš klub. Prvý polčas sme hrali výborne a súpera sa snažili k ničomu nepúšťať. Záver druhého polčasu sme ukopali. Chalani si siahli na dno svojich síl a odmenou im sú tri body, ktoré si právom zaslúžia.