Reorganizácia dorasteneckých súťaží je najväčší omyl za celú dobu, čo trénujem

Reorganizácia dorasteneckých súťaží je najväčší omyl za celú dobu, čo trénujem

Zdieľaj tento príspevok

Azda najväčšiu pozornoť pred začatím súťaží prebiehajúcej sezóny upútavala reorganizácia dorasteneckých súťaží pod hlavičkou ZsFZ. Preto sa i zraky všetkých futbalových fanúšikov upriamovali i na výsledky ašej U19-tky, ktorá bola donedávna štvrtoligová a zrazu mala hrať zápasy s mužstvami z neexistujúcej piatej ligy a okresných šiestych líg. Veľká nevôľa, ktorá rošádu najstaršej mládeže sprevádzala tak nedostala mužstvá z okresov do vyšších súťaží, ale ako sa neskôr potvrdilo, skôr štvrtoligistov do tých okresných.

 

Osem skupín od pätnásť učastníkov až po osem sa premiešalo podľa výkonnosti a malo zohľadňovať prvoradé kritérium čo najkratších vzdialeností. Ako sa však ukázalo už pri rozlosovaní, nie vždy tomu tak bolo. TO ako sa mužstvu darilo a ako sa so zmenami vysporiadalo sa vyjadril v krátkom hodnotení tréner na U19 Emil Štefanovič.

Pol sezóny za nami so ziskom 29 bodov, no niektoré zápasy nenaplnili moje očakávania. Súťaž, ktorá sa nezmyselne nazýva 4.ligou, má dve tváre, dva až tri tímy, ktorým vyšiel ročník a zbytok do počtu. Zasa, ale treba uznať kvalitu tých mužstiev z popredných priečok.

 

Máme jeden z najmladších kádrov a prakticky takmer všetci po sezóne ostanú pokope. Mali sme aj smolu v tom, že sa nám zranili obaja stredoví hráči a polovicu sme improvizovali. Veľkú radosť mám z prístupu hráčov k tréningovému procesu, kde počas jesene bola účasť nadpriemerná, začo tento mladý tím chválim.

 

Zimnú prípravu zahájime v januári a ,,herne” (zápasovo) máme  obsadené termíny prípravných zápasov. Všetky okrem prvého 27.1. vo Veseli.n.M. hráme až do 10.3. každú nedeľu o 14:00, u nás na umelej tráve.

 

Reorganizácia dorasteneckých súťaží je najväčší omyl za celú dobu čo trénujem. Iba spomínam na super zápasy v Nemšovej, Dubnici, Kanianke alebo Dolných Vesteniciach. Mal som veľa telefonátov s trénermi čo s nami hrávali 4.ligu a každý to odsúdil. Akú takú úroveň naplňuje iba skupina A novodobej 4.ligy, kde nás všetci očakávali a aj sme chceli ísť, no na zväze boli ako inak, proti.

 

Ďakujem rodičom a priaznivcom našej U19-tky za podporu na zápasoch a trpezlivosť. Všetkým prajem kľudné prežitie blížiacich sa Vianočných sviatkov a úspešné vykročenie do nového roku.

Chcete spolu s vaším dieťaťom k nám?

V prípade nejasností nás neváhajte kontaktovať, alebo sa priamo registrujte.

PODPORTE VAŠE DETI VENOVANÍM 2% Z VAŠICH DANí