Rozhodovali konce polčasov

Rozhodovali konce polčasov

Zdieľaj tento príspevok

7.koko VI.ligy ZsFZ Iskra Holíč – Tatran Jablonica  2:0 (1:0) g. 43.Mráz David, 83.Daniel Tomáš

report zápasu

Jablonický Tatran po domácom výprasku od Hlbokého chcel určite rehabilitovať dobrým výsledkom u nás. Prvý polčas tomu však nenasvedčoval a za celý jeho priebeh sa hostia dostali pred Vaculku asi štyrikrát. Naši chlapci naopak pristúpili k zápasu zodpovedne a ovádali celú hru. Všetko okrem koncovky bolo na správnom mieste. V 19.min dostal na zadnú tyč center Švrček, no zakončil ho vedľa Sklenárovej brány. O minútku neskôr však zahodil opäť, tentokrát stoprecentnú príležitosť, keď prihrávku Mráza pred bránku poslal priamo do náruče v strede stojaceho Sklenára.  V 29.min si domáci zakričali gól, no jeho exekútor Kocák podľa rozhodcu gólmana fauloval. O zakončenie volejom sa pokúšal Švrček v 35.min no poslal ho vedľa bránky. V 41.min sa ocitli pred Vaculkom ojedinele aj hostia, no Galba našťastie hlavičkovel nd bránku. V 42.min Daniel mieril nad bránku a o pár sekúnd v dobrej príležitosti sám na kraji šestnástky loptu nespracoval dobre. Blížil sa koniec polčasu a nášho neutáleho tlaku, keď v 43.min poslal loptu krížnym lobom na bránku Mráz David a jeho pokus skončil v sieti na 1:0.

Druhý polčas už od úvodu pripomínal duel v Šaštíne, bol totiž diametrálne odlišný od toho prvého. Hostia zacítili šancu a snažili sa viac o vyrovnanie. V 60.min hlavičkoval Zubák do náruče Vaculku a o tri minútky si to zopakoval znova, no Vaculka tentoraz musel vytiahnuť bravúrny zákrok. V 65.min opäť úradoval Martin Vaculka, keď zneškodnil strelu Jánošíka. V týchto chvíľach bolo na našej strane veľa nepresností, nevedeli sme si prihrať na krátke vzdialenosti a čast sme hráčov hostí bránili menej dôsledne. V 83.min si hosťujúci fanúšikovia zakričali „gól“, no ten pre ofsajd Slovíka neplatil. V 84. min sa zrodila krásna akcia po osy Švrček, Mráz David, Kocák a posldný menovaný poslal loptu pred bránku na osamelého Daniela, ktorý sa v koncovke nemylíl, 2:0. V posledných minútach sa ešte rútil po ľavej strane na bránku Samadov, no zastavil, ho Masár za cenu žltej karty.

Tréner Ján Tolla: Prvý polčas fajn, mali sme dostatok šancí, nepremieňali sme ich však. Na konci polčasu sme len predsa dočkali zaslúženého gólu. V druhom polčase súper vycítil šancu, v niektorých častiach hry bol lepší ako my, no podržal nás Martin Vaculka. Pred koncom sme dali rozhodujúci gól a to o výsledku rozhodlo.

Smoliarom zápasu bol kapitán Marián Švrček, ktorý mal na kopačkách viacero dobrých príležitostí, no nedarilo sa mu ich gólovo zakončiť.

Marián Švrček, kapitán: Prvý polčas dobrý, až na tú koncovku. Druhý polčas sa opakoval ako v Šaštíne, súper prevzal iniciatívu, no našťastie neskóroval. Druhým gólom sme chválabohu úplne rozhodli. Pri mojich šanciach som sa zbytočne unáhlil, neriešil som to s chladnou hlavou, chcel som to mať rýchlo za sebou, už som dvíhal ruky no nakoniec som to zazdil.

 

Chcete spolu s vaším dieťaťom k nám?

V prípade nejasností nás neváhajte kontaktovať, alebo sa priamo registrujte.

PODPORTE VAŠE DETI VENOVANÍM 2% Z VAŠICH DANí