Rozpávkový úvod vystriedala dráma

Zdieľaj tento príspevok

17.kolo  VI.ligy ZsFZ    Iskra Holíč – Slovan Dubovce     3:3 (3:1) g. 7. Mráz D., 9. Chanečka (PK), 11. Masaryk – 14., 66. (PK) Vanek D., 73.Drgon R.
report zápasu

Hostia posilnení poslednými dobrými výsledkami prišli do Holíča uhrať body. Úvod ako z rozprávky, ktorý sme doma už dlho nezažili ich však zrazil na kolená. Už v 3.min dostal loptu za obranu Martin Kocák, no samostatný nájazd zakončil vedľa Pekarovej bránky. V 7.min však pokus Kocáka Pekar ešte vyrazil no na dorážku Davida Mráza už nemal nárok, 1:0. Neubehli poriadne ani dve minútky, keď bol v šestnástke hostí faulovaný David Mráz a pokutový kop premenil Boris Chanečka na 2:0. To v úvode nebolo ale všetko, v 11.min kopal rohový kop Tomáš Daniel, lopta sa dostala k Benjamínovi Masarykovi a ten volejom zvýšil na 3:0.

Rozprávkovo rozbehnutý úvod bol príčinou striedania gólmanov u hostí. O tri minútky sa pred našou šestnástkou dostal k strele Vanek a podarilo sa mu korigovať na 3:1. Hra sa upokojila, kontrolovali sme priebeh a hostí k ničomu výraznému nepúšťali. V 40.min sa dostal k strele Tomáš Daniel, no jeho pokus skončil v náručí gólmana Straku.

Do druhého polčasu sme nastupovali s vedomím vedenia. Zvýšiť sme ho mohli v 50.min no Kocák volil pred bránkou hostí namiesto zakončenia prihrávku na Mária Mráza, no bola zrealizovananá veľmi zle. V 65.min prišiel veľmi zbytočný nervózny moment, pri ktorom rozhodca poslal do kabíny trénera Tollu, no bez karty ostali neocenení viacerí hráči hostí, ktorí evidentne oplácali neprimeraným spôsobom. Po rozohraní sa lopta dostala pred našu šestnástku a v nej bol podľa rozhodcu Frajku faulovaný hráč hostí Kudláč. Údajný faul videl asi len hlavný rozhodca a inkriminovaný hráč, no nariadenú penaltu Vanek premenil na 3:2. Hostia citili šancu aspoň na remízu, v 73.min prešiel s loptou takmer celé ihrisko Richard Balážik, prihral na Drgona a ten zle pokrytý vsietil na 3:3.
V poslednej minúte sme mohli ešte prikloniť skóre na svoju stranu, keď sám pred gólmanom hostí Mário Mráz mieril vedľa.

Opäť sme teda nebodovali naplno a navyše sme statili trojgólový náskok. Dostávame veľa gólov, citeľne chýba v obrane zranený Patrik Studenič, paradoxne si vybojujeme veľa šancí, ale aj tie úplne čisté nedokážeme premieňať. Netreba však vešať hlavu, ideme ďalej.