Skúsme niečo aj spolu

Skúsme niečo aj spolu

Zdieľaj tento príspevok

Keď je málo aj jeden chýba

 

Už pred mnohými rokmi, keď som v klube funkcionárčil kratší čas občas prišla rada aj na neduh, ktorý nás trápil. Pomenovali sme to „bermudský trojuholník“. Ako mesto a automaticky aj klub sme boli toiž medzi trojicou klubov FK Senica, FK Skalica a FK Hodonín. V tomto trojuholníku sme neboli dostatočne konkurencie schopní a tak občas niektoré deti končil v tejto trojici. Ak ich máte málo a ešte aj z toho sa vám uleje, je to deprimujúce. Nevedeli sme nájsť spôsob ako konkurovať tomuto prostrediu, ale nečinne sa prizerať  sme tiež nechceli.

Bolo treba vyhrnúť si rukávy a pripraviť sa na mravenčiu prácu

Povedali sme si s vtedajším preziedentom Ing.Borisom Bízekom, že bude treba vyhrnúť si rukávy a v prvom rade treba budovať v klube zdravú identitu. Deti musia byť u nás radi a hrdé na to, čo reprezentujú a pre koho hrajú. Prvý kontakt dieťaťa a rodiča s klubom musí byť pozitívny. Zaviedli  sme projekt „štartovacích setov“, ktoré deti dostávajú pri registrácii vo forme športovej tašky s výstrojou. Na každej veci je logo klubu a mesta, aby prišli s týmito znakmi do styku hneď na začiatku. Štandardizovali sme proces prihlásenia cez papierové prihlášky v krásnych folderoch s grafikou nášho klubu. To teraz nahradil plne elektronický systém Paysy. Deti začínali vnímať kam patria a bolo to jasné i rodičom. Táto mravenčia práca nám priniesla U10 mužstvo naviac a ďalšiu U13-ku.

 

Areál dostal novú tvár

 

Nemalou mierou k zlepšeniu situácie prispeli i veľké investície do areálu štadióna a zrazu to nebol ten starý päťdesiatčočný štadión , ale pomali sa menil a mení v kultúrny športový stánok.  Nahrali nám  aj v nedávnej minulosti problémy s futbalom v Senici, keď FK Senica zanikla a veľká časť mládeže prešla do Skalice. Každý chceme pre tie deti vo svojom meste poskytnúť  službu vo forme najmasovejšiecho  športu na svete, futbalu.

 

Spoločne, ako tva tímy si zasúťažíme a vyskúšame, či to vieme aj spolu

Keď som začal chodť s mojimi vnúčatami na tréningy do Hodonína, pretože tam bývajú, napadla ma jedna myšlienka. Prečo to neskúsiť niekedy spolu? Tieto najmenšie detičky ešte futbalovú konfrontáciu nezvládajú najlahšie a tak som dostal nápad, zatrénovať si spolu. Spolu ako dva tímy si počas spoločného tréningu zdravo zasúťažiť, ukázať, že nám nemusí isť výhradne o „kradnutie“ si detí, ale dokážeme aj niečo spolu pre tie deti zorganizovať. Myšlienku som predostrel trénerkám Laure Horniakovej a Jarke Ralbovskej a hneď sa u nich ujala. Po ich osobnom stretnutí nadobudla konkrétne rozmeri a v piatok 16.2.2024  od 16:30hod v telocvičny SpŠ na Moyzesovej ulici v Holíči sa spoločný tréning detí uskutoční. Ďalší by sa mal uskutočniť v Hodoníne, ale to upresníme neskorej.

 

Zboril Ivan, sekretár, manažér mládeže

Chcete spolu s vaším dieťaťom k nám?

V prípade nejasností nás neváhajte kontaktovať, alebo sa priamo registrujte.

PODPORTE VAŠE DETI VENOVANÍM 2% Z VAŠICH DANí