6.kolo VI.ligy Západ ZsFZ
Iskra Holíč – Spartak Šaštín – Stráže  1:1 (0:1)
g. 49.Samadov – 25.Pagáč
report zápasu

Hostia povzbudzovaní dotarajším priebehom súťaže, keď ešte neokúsili prehru, nerátali s prehrou ani v tomto kole. Spartak síce ešte neprehral no my sme prehrali len raz, a to vonku v prvom kole. Od začiatku si obaja aktéri duelu boli vedomí, že čím menej chýb spravia, tým lahšie môžu využívať tie súperove. Hral sa za pekného počasia skutočne futbal výbornej úrovne a domáce Iskra od začiatku diktovala tempo medzihry. Už v 6.min sa domáce ochozy dvíhali zo sedačiek, no Daniel v samostatnom úniku bol v ofsajde. O dve minútky zahrozil Pollák, no Vaculka bol pozorný a nedovolil mu skórovať. V posledých zápasoch s veľkou chuťou hrajúci Jasur Samadov sa v 12.min uvoľnil na ľavej strane, center pred bránku zachytil Švrček, no jeho zakončenie skočilo tečované v rohu. V 25.min dostali hostia výhodu priameho kopu pred šestnástkou, jeho zakončenie skončilo tečované na rohový kop. Pri jeho exekúcii však ostal zle pokrytý Pagáč, ktorý naše ihrisko z jeho dojročného pôsobenia v Iskre dobre pozná, a hlavou do protipohybu Vaculku otvoril skóre na 0:1. V 30.min skúsil zopakovať gólový pokus z Búrov Timo Krčík a takmer nachytal Hladkého nepripraveného.

Druhý polčas sa hral tri minúty, keď Samadov dostal krásnu prihrávku za obranu a svojou rýchlosťou sa prihrnul k Hladkému a povedľa neho zakončil na 1:1. Hra v týchto momentoch bola často prerušovaná pre veľmi časyté fauly a mikrokontakty. V 63.min mohli hostia zvýšiť skóre, no nesmel by byť v bránke Martin Vaculka, ktorý zmenu skóre z bezprostrednej blízkosti nedovolil. Timo Krčík sa k strele odhodlal ešte v 71.min, no pokus skončil nad hosťujúcou bránou. V 74. min sa do streleckej listiny mohol zapísať hosťujúci Dominik Štora, no jeho pokus skončil vedľa ľavej tyče domácej svätyne. V nadstavenom čase sme chceli zúžitkovať ešte konečný tlak, v hranici pokutového územia bnol faulovaný Milan Hlúpik, no priamy kop Tomáša Daniela letel vysoko ponad bránku Spartaka.
Skóra tak ostalo nezmené a asi zalúžená remíza body úpodelila. Ako však skonštatoval kapitán nášho tímu Marián Švrček: „Pekný zápas, musel sa páčiť, výborný súper, no my musíme doma vyhrávať“. V domácom zápase  býva remíza strata, nie zisk. Za predvedený bojvný výkon si chalani zaslúžia poďakovanie a na oboch stranách. My musíme niečo vymyslieť na Šaštín, kem v nedeľu cestujeme.

Tréner Ján Tolla:“ Vedeli sme, aký bojovný súper k nám prišiel, ešte neokúsil prehru. Začali sme zápas veľmi opatrne, až by som povedal s odsupopm času ustráchane. Mali sme slabý pohyb bez lopty. Dostali sme gól po rohu od hráča, ktorý mal byť osobne pokrytý, no nebol. V kabíne som zvýšil hlas, aby sme viac behali a aj sme to začali plniť. Výsledkom bola pekná akcia na konci ktorej bol Jasurov gól.  Cítili sme, že môžme ísť za víťazstvom a nabádal som k tomu, no súper nechcel chybovať. V posledných minútach sme dostali šancu priameho kopu zo sedemnástich metrov, no trestuhodne sme ju premrhali.“

Asistent trénera Milan Hlúpik: “ Dnes sme odohrali ťažký zápas s vyspelím súperom. Prvý polčas sa hral prevažne medzi šestnástkami, bez výraznejších šancí. Gól sme dostali po štandardnej situácii, kde sme neustrážili súperovho hráča a zbytočne inkasovali. Hrali sme veľa lôpt do zadu a súpera sme talmer ničím neprekvapili. Do druhého polčasu sme chceli vyššie napádať a zrýchliť prechod do útoku. Po vyrovnávajúcom góle sme boli viac aktívnejší, ale museli sme byť stále pozorný v obrane. Snažili sme sa strhnúť víťazstvo na svoju stranu, no súper nás do ničoho výrazného nepustil svojou pozornou obranou. Ku koncu sme mali ideálnu štandardnú situáciu, ktorú sme však nezvládli. Myslím si že remíza je zaslúžená, ale pri troche šťastia sme mohli vyhrať – hlavne za predvedenu hru v druhom polčase.“