Súper nás vyzliekol do naha

Súper nás vyzliekol do naha

Zdieľaj tento príspevok

10.kolo VI.liga ZsFZ  Družstevník Radimov – Iskra Holíč  6:0 (3:0) 
(report zápasu)

 

Tak, ako sa píše v titulku, domáce mužstvo nás skutočne vyzlieklo do naha, no najprv nám na začiatku rozhodca stiahol trenírky na kolená. Prvý v 11.min. nariadený pokutový kop nebol vôbec diskutabilný a rozhodca ukázal na biely bod oprávnene, no čo sa dialo o tri minútky skutočne splnilo atribúty divadelnej inscenácie. Druhá penalta prekvapila nielen našu lavičku, ale aj hosťujúci sektor. Obe premenil Božek a keď v 17.min. z nemožného uhla preloboval Vaculku v bránke Urbánek, na ukazovateli svietilo už hrozivých 3:0. Domáci nepôsobili o toľko lepším dojmom, no naši chlapci ostali stavom veľmi zaskočení a znechutení. Nervozita sa vkradla nie len na trávnik, ale i na lavičku. Keď hlasno nesúhlasiaceho náhradníka Milana Hlúpika dobehol rázne upozorniť asistent rozhodcu, ostal náš asistent nemilo prekvapený. Skutočne pohľad na verdikty arbitrov nepôsobil triezvo, ale to sa musia spytovať rozhodcovia sami seba. Pravdou je, že druhý polčas v ich podaní vyzeral úplne odlišne. Či pomohlo naznačenie na možné konanie našej lavičky cez polčas, to nevieme posúdiť.

 

Druhý polčas nezmenil hru, ba naopak začali sme sa viac tlačiť pred domáceho gólmana Biskupiča. Vo viac ako stopercentnej šanci sa ocitol David Mráz, no z hranice malého vápna sám pred bránkou túto prestrelil. Mohli sme domácich viac pritlačiť a znervóznieť, no udial sa čistý opak. Radimov v priebehu piatich minút strelil ďalšie tri góly  a v týchto chvíľach s našimi hráčmi hral doslova bago. Bolo vidno, že naši chlapci už to chceli mať za sebou.

 

Tento zápas ukázal skutočne v plnej nahote, kde nás tlačí päta. Ak v strede poľa chýba jeden z dvojice Daniel resp. Švrček, dynamika hry v tomto priestore pokulháva. Na defenzívnom záložníkovi hrajúci Ondrej Rúžička pôsobil veľmi neisto, bol to preňho nezvyčajný post, ale to sa dá povedať takmer o celej obrane. Po dvoch penaltách sa chalani báli ísť trocha tvrdšie do súboja vo veľkom vápne. Pred týmto zápasom sme v tabuľke pravdy mali skóre 14:12, druhý najmenší počet inkasovaných gólov. Obrana teda funguje vo všeobecnosti dobre, no na druhú stranu počet strelených gólov patrí ku chvostu tabuľky. Na góly, ktoré strelíme, sa ťažko nadrieme a okrem zápasu s Kopčanmi, ktorý sme vyhrali 4:0, sme mali veľmi tesné výsledky. Svedčí o tom aj počet remíz, ktorý máme spolu s Dubovcami najvyšší. David Mráz sa na hrote trápi a nikto v mužstve ho nenahradzuje. Občasné góly zbytku poľa sú skôr doplnením.

 

Chýba nám momentálne strelec, ktorý s istotou vie premeniť svoje šance a rozhodovať tesné duely, dať aj viac gólov v jednom zápase a odbremeniť mužstvo ani nie tak fyzicky, ale psychicky. Pri tesných zápasoch je zostava neustále pod tlakom a nedostáva sa do hernej pohody. Ak by sme len dve z remíz dotiahli do víťazného konca a že sme mohli, sme v strede tabuľky len tri body za piatymi Rybkami. Skutočne to nechce niekedy veľa, len dať nejaký ten gólik naviac. Treba asi počkať na zimnú prestávku a skúsiť zapracovať i v tomto smere.
Chcete spolu s vaším dieťaťom k nám?

V prípade nejasností nás neváhajte kontaktovať, alebo sa priamo registrujte.

PODPORTE VAŠE DETI VENOVANÍM 2% Z VAŠICH DANí