Aj tých najmenších máme u nás v správnych rukách

Aj tých najmenších máme u nás v správnych rukách

Zdieľaj tento príspevok

Hovorí sa v živote pri rôznych situáciách, že prvé kroky bývajú vždy dôležité. Nie inak tomu je aj v súvislosti s príchodom do nášho klubu. Zabezpečili sme, aby už pri prihlasovaní rodič videl, že poriadok robí priateľov a systém Paysy poriadok v poplatkoch urobil na výbornú. Prvý kontakt je však dôležitý i pre deti, aby nadobudli pocit, že sú tu v bezpečí a v tých správnych rukách. Popri trénerovi Martinovi Chrenkovi a vedúcej Veronike Chrenkovej sa nám o deti stará i asistentka trénera Laura Horniaková. K futbalu má veľmi blízko, veď vyrastala v neďalekej FK Senica, kde okúsila skutočne vysoké súťaže v ženskom futbale. Šport a pohyb jej očaril natoľko, že telovýchovu študuje i na vysokej škole.

 

„Jesennú časť sezóny sme si s deťmi užili. Po prázdninách plných hier sme sa so začiatkom nového školského roka pustili naplno do trénovania, a to aj s novými deťmi. Sme radi, že deti majú záujem o šport a prichádzajú v hojných počtoch. Taktiež veľké poďakovanie patrí rodičom, ktorí podporujú deti v tom, aby sa naďalej mohli zlepšovať.“ zhodnotila v krátkosti trénerka jesennú časť sezóny.

Bolo zvykom, že naši najmenší zimnú prípravu trávili v telocvični I.ZŠ. Nakoľko ich však bývalo veľmi veľa, rozhodli sme sa, že túto zimu i napriek zvýšeným nákladom, deti z Iskričiek pošleme do väčšej a teda komfortnejšej telocvične SPŠ. Je to väčší priestor i s akým-takým zázemím pre rodičov.

 

“ Najviac nás s trénerom teší, ak vidíme v detských očiach radosť a iskierku, s ktorou trénujú a to pomáha aj tomu, aby sa posúvali vpred. S tréningami sme spokojní. V zimnej príprave sa venujeme pohybovým hrám, ale aj práci s loptou, s ktorou sa snažíme skamarátiť celý rok.“

Od počiatku  deti spoznávajú prácu v kolektíve, autoritu učiteľky v škôlke vystrieda autorita trénera a hlavne sa pri zdravom pohybe socializujú v kolektíve s rovnakým záujmom. Tí starší už musia spoznávať i systém hry a jej pravidlá. Pretože ich najbližší krok povedie do súťažnej kategórie U9. Tam už skutočne ide o góly a body.

 

„S trénerom sme veľmi radi, ak sa deti tešia na tréning, chodia na štadión s radosťou a túžbou sa rozvíjať, a to je pre nás obrovská motivácia. Nič by sme nemenili, len si prajeme, aby to tak ostalo. V ďalšej časti „futbalového“ roka, by sme chceli s deťmi viac pracovať s loptou a s koncentráciou. Taktiež sa budeme snažiť vybaviť aj viac zápasov pre naše malé iskierky holíčskeho futbalu.“

Sme radi, že máme Lauru medzi sebou. Deti ju majú veľmi radi a je pre nich nielen trénerkou a vzorom, ale aj takou princezničkou z rozprávky, ktorá sa o deti s láskou stará. Sme radi, že už tých najmenších máme v dobrých rukách.

 

 

Chcete spolu s vaším dieťaťom k nám?

V prípade nejasností nás neváhajte kontaktovať, alebo sa priamo registrujte.

PODPORTE VAŠE DETI VENOVANÍM 2% Z VAŠICH DANí