Zvládnutý derby zápas

Zvládnutý derby zápas

Zdieľaj tento príspevok

3.kolo VI.liga Západ ZsFZ  Iskra Holíč – TJ Kopčany  4:0 (2:0) g. 15., 57. Mráz D., 17.Kocák, 69.Masaryk
report zápasu 

V úmornom nedeľnom vedre sme v derby zápase privítali Kopčany. Obaja sme v prvých dvoch kolách neokúsili výhru a zhodne poo jednom bode sme mali v tabuľke za remízu. Veľká absencia narobila vrásky trénerovi Tollovi, keď sa k zraneným Švrčkovi, Hrušeckému a Krčíkovi pridali chýbajúci Daniel, Václavík a vykartovaný Studenič. Pomocnú ruku však podal Roman Konečný aj s asistentom Milanom Hlúpikom. Roman nielen že pomohol v zostave, ale po celý zápas dirigoval obranu zo stopérskeho postu a nedovoli súperovím hráčom k bránke sa takmer ani priblížiť. Pôsobil isto, bola radosť sa na neho pozareť  a jeho výkon bavil i divákov.
Pred samotným zápasom prebehla gratulácia Mariánovi Švrčkovi k jeho štyridsiatinám a diváci pobavili už pred výkopom, keď C tribúna vytiahla transparent s podobizňou trénera Tollu na klubovej vlajke.
Od prvých minút bolo vidno, že tentoraz nejde o hodový zápas a poriadok na ihrisku si začal robiť i hlavný arbiter Imrichovič, keď už v 2.min upozornil žltou kartou hosťujúceho Vašíčka Martina za nevhodné reči. Prvá desaťminútovka patrila hosťom za ich aktivitu, no postupom času sme začali hru vyrovnávať a viac sa tlačiť pred Ivánkovu bránku. V 15.min poslal pekný center do pravej strany  Konečný na Poláka, jeho strelu Ivánek ešte vyrazil no na dorážku Mráza už nestačil, 1:0. Ubehla asi jedna minútka, keď sa uvoľnil výborne hrajúci Martin Kocák a akciu zakončil gólom na 2:0.

V 20. min sa do šance dostali hostia, no hlavička Zabadala skončila nad Vaculkovou bránkou. Gólovo zakončiť strelu sa pokúšal v 23. min Samadov, no jeho pokus skončil vedľa bránky hostí. Dva rýchle góly vniesli do našej zostavy upokojenie. Hostia sa snažili niečo vymyslieť aspoň na kontaktný gól, no Martin Vaculka v bránke veľa práce nemal.

Po zmena strán to boli hostia, ktorí prvý zahrozili, keď v 51.min Praženkov strelecký pokus skončil vedľa bránky. V57.min dostal peknú prihrávku Samadov, ocitol sa zoči voči Ivankovi no trafil len jeho, následne poslal center Polák na Mráza a ten svojím druhým gólom zvýšil na 3:0. V 62. min kopal rohový kop Samadov, lopta si našla Masaryka a jeho pokus koníčkom od zeme vytlačil gólman nad bránku.  Ďalší pokus už Masarykovi vyšiel, keď sme v 69.min zahrávali rohový kop, lopta prešla až na zadnú tyč a odtiaľ ju poslal hlavou do siete na 4:0.
Zápas bol rozhodnutý a hra sa už len dohrávala. Posledných dvadsať minúť už sa všetci videli pod sprchami, takže sa nič výrazné neudialo. Pochvalu si zaslúži i rozhodcovská trojica Imrichovič , Baláž, Pivarček, ktorá ukázala vysokú úroveň v kraji. Po celý zápas pôsobili profesionálne a i za pomoci interkomov, ktorými sa vzájomne dorozumievali, zvládli tento zápas výborne.


Vyjadrenie trénera Jána Tollu:“ V prvom rade chcem poďakovať Romanovi Konečnému a Milanovi Hlúpikovi, že nám pomohli vyriešiť diery v zostave. Od začiatku sme vedeli, že musíme prečkať úvodných desať minút bez chyby a tak sa i stalo. Hra sa vyrovnala a začali sme sa dostávať do šancí. Konečne pretrhol strelecké trápenie David Mráz, ktorý to už potreboval. Dobré zápasy sme zohrali už v prvých dvoch kolách, no v koncovke nám chýbala istota. Som rád, že sme to dnes pretrhli a naplno bodovali i v oklieštenej zostave. Poďakovať chcem všetkým, za zodpovedný výkon.“ 

 

Chcete spolu s vaším dieťaťom k nám?

V prípade nejasností nás neváhajte kontaktovať, alebo sa priamo registrujte.

PODPORTE VAŠE DETI VENOVANÍM 2% Z VAŠICH DANí