Sezóna ukončená víťazne

Zdieľaj tento príspevok

25.kolo  VI.ligy  Západ ZsFZ      Iskra Holíč – FK Kúty     4:2 (3:1) g. 12.Studenič, 20.,41.,Masaryk, 49.Duffek – 29.Klena, 88.Sofka
report zápasu

Tým, že sa dvadsiate šieste kolo predohralo, stalo sa to nedeľné dvadsiate piate posledným kolom v prebiehajúcej sezóne 2023/24. Sezónu úspešnou asi hodnotiť nemôžme, pretože sme všetci očakávali viac. V záverečnom kole sme privítali celok z posledného miesta tabuľky, FK Kúty. Úvod zápasu sme začali aktívne a vytvárali sme si priestor pred šestnástkou hostí. V 12.min kopal priamy kop ich tradičný exekútor Tomáš Daniel, poslal ho na hlavu Patrika Studeniča a ten otvoril skóre na 1:0. Pridať gól sme mohli v 17.min, keď sa Richard Polák tlačil pred bránu, no prihrávku na voľného Davida Mráza volil neskoro. V 20.min sme zahrávali aut, lopta sa cez Borisa Chanečku dostala k Benjamínovi Masarykovi a ten prudkou strelou na dvakrát rozvlnil sieť Kotvasovej brány.

V 30.min hostia hrali na našej polovici, lopta sa dostala ku Klenovi a ten z asi 25m trafil vrchnú žrď a sieť Vaculkovej brány, 2:1. O desať minút sme opäť skórovali, hlavička Borisa Chanečku sa dostala k  Benymu Masarykovi a ten sa zvnútra šestnástky opäť nemýlil, 3:1. V 45.min mohol ešte skórovať David Mráz, no jeho pokus vyrazil Kotvas na roh.

V druhom polčase sa hrali štyri minúty, zahrávali sme rohový kop Tomášom Danielom, ten poslal loptu do šestnástky, kde ju hlavou do bránky umiestnil Marek Duffek, 4:1. Korigovať výsledok mohli hostia v 56.min, no Sofka netrafil odkrytú bránku. Ani v 79.min nebolo súdené skórovať Davidovi Mrázovi, keď jeho strelecký pokus zastavila spojnica ždrí. V 85.min mohol skórovať striedajúci asistent trénera Milan Hlúpik, no  loptu do odkrytej bránky nedostal. Keď už všetci pomýšlali na koniec zápasu dostali sa hostia v 88.min k našej šestnástke a z jej hranice poslal loptu lobom za Vaculku Sofka na konečných 4:2.