Zápas nepremenených šancí

Zdieľaj tento príspevok

1.kolo  VI.liga Západ   TJ Iskra Holíč – FC Družstevník Rybky   2:1 (1:1) g. 34.Kocák M., 68.Daniel T. – 21.Ravas K.
report zápasu

Letná prestávka a presuny hráčov v rámci našej kabíny predznamenali potrebu kvalitnejších zápasov s cieľom zapojenia sa priamo do bojov o postup. S veľkými očakávaniami sme preto vstupovali do tohto zápasu. Nadmerná nervozita však akoby našim hráčom zväzovala nohy a na ihrisku sme pôsobili nervózne až ťažkopádne. Súper bol od začiatku viac dominantný a v mnohých fázach zápasu mal aj viac z hry. V 3.min kopali hostia priamy kop no lopta skončila za bránkou a to isté sa stalo v 7.min s pokusom Ivana Ravasa.

Prvá domáca príležitosť prišla v 11.min., no Juraj Kovalovský v blízkosti gólmana Kadlečíka z otočky trafil len jeho náruč. V 20.min sa rútil sám na bránku Martin Kocák no opäť trafil len hosťujúceho gólmana. Nedáš dostaneš sa naplnilo o minútu neskôr, loptu dostal nepokrytý Kristián Ravas a z asi 20 metrov preloboval vybehnuvšieho Vaculku v bránke, 0:1.

V 34.min sme zahrávali aut, lopta sa dostala k Martinovi Kocákovi, ten sa tentokrát v koncovke nemýlil a strelou vyrovnal na 1:1. Zvýšiť skóre mohol v 41.min Tomáš Daniel, no jeho strela len opečiatkovala hornú žrď Kadlečíkovej bránky. V posledných sekundách sa gólovo mohol uviesť Kovalovský, no v čistej príležitosti zoči voči Kadlečíkovi mieril vedľa.

Tak ako sme nastúpili do druhého polčasu, sme mali začať v tom prvom. Spresnili sme kombináciu, pridali na dynamike a súpera takmer nepúšťali z jeho polovice. V 48.min sa rútil na bránku Juraj Kovalovský, no jeho pokus trafil len gólmana hostí. V týchto fázach hry sme dominovali na ihrisku, čoho výsledkom bola aj akcia v 68.min, keď Kovalovský prihral pred šestnástkou Danielovi a ten utešenou strelou k pravej tyči zvýšil na 2:1.

V 78.min si gólový účet mohli otvoriť bratia Zabadalovci, no prvý strelecký pokus Tomáša Kadlečík vyrazil k Ondrejovi a jeho následnú strelu vyrazil na roh. Ojedinelé ohrozenie našej bránky v druhom polčase mali hostia v 83.min no loptu hlavou poslali len do gólmana Vaculku. Hrala sa posledná minúta zápasu, loptu dostal do behu rýchly Ondrej Zabadal no sám pred gólmanom hostí zakončil do jeho rúk.

Gólových príležitostí sme mali na dva záasy a pri lepšom súperovi by to mohlo mrzieť. Treba sa však sústrediť na ten ďalší, snažiť sa eliminovať chyby a zohrávať sa. Letná prestávka bola krátka, tak treba pracovať za pochodu, potenciál toto mužstvo určite má.